En tiedä tuleeko tänä nyt oikealle palstalle, mutta laitan tämän tänne nyt kuitenkin. Eli olen hieman alle 23-vuotias nainen. Minulta poistettiin ehkäisykapseli puolitoista kuukautta sitten, ja nyt odottelen, että oma kierto palautuu normaaliksi. Aikeissa siis alkaa yrittämään lasta kesällä sen jälkeen, kun opiskelut päättyy. Nyt kaipaisinkin kokemuksia, kuinka pitkään teillä on mennyt kapselin poiston jälkeen, että kierto on palautunut?
Kapselin poisto, milloin oma kierto palautuu? Kokemuksia?!
Kierrollamennään?
0
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1561977
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281926Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141173- 51987
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779