Miten muka Joni joutui lähtemään, vaikka on 100 kertaa suositumpi kuin kanidani? Äänestykset on täyttä puppua.
Joni oli paras bb:ssä
4
207
Vastaukset
- Qummis
Eivät ole puppua. Minäkin äänestin 20e:lla Dania, ihan sillä että täällä joku/ jotkut kirjoittivat hänestä niin iljettävällä tavalla. JEAH, pas*apäät lisää vaan ääniä Danille.
- pettynyt bb 24-7
Kaikki mielenkiitoiset PERSOONAT ovat poistuneet talosta. Jäljellä ovat vähiten kiinnostavat ihmiset ja loppua kohden taloon jäävät ''tapetit'' eli Pertti (hohhoijaa..viihdearvo täysi nolla), Andte (boooooriiiing), Tuulikki (puuuhuuuu veeenuuuuvaaastiii ja on tylsä), Tuija (siis kuka???), Jenna (rääkyvä teini, jonka elämä bb-talossa on nussimista ja kiljumista) ja Dani (nobody itsekeskeisyys).
- -mies-
Jep. Viimeinen kiinnostava bb-asukas poistui. Lähtökohtaisesti tämä kausi olisi ollut kiinnostavampi, jos Jussi (se alkuperäinen), Nimo ja Joni olisivat olleet mukana loppuun asti. Esim Jussin tsemppaaminen syysmyrskyssä olisi ollut viihdyttävää. Nimo toi jatkuvasti taloon pientä draamaa ja viihdettä kuten Joni. Siinäpä ne.
Persoonia on vielä jäljellä, mutta ei yhtään kiinnostavaa, jota olisi viihdyttävää seurata. Anna saa sekopäisiä kohtauksia. Jenna rääkyy ja vaatii huomioa, vaikka ei ole mitään syytä miksi hän ansaitsisi sitä. Dani on narsistinen surkimus kuten myös JussiK. Tuulikkikin on persoona joo, mutta ikävystyttävä muutamia osuvia kommentteja lukuunottamatta. Armikin on ikävän oloinen ja taipuvainen negatiivisuuteen. Jonathan on minä-minä-tyyppi, jolla ei ole aitoa pilkettä silmäkulmassa.
Andte, Pertti, Joonas, Tuija, Leyla.. Mitähän noista olisi sanottavaa? No Andte pelaa hyvin, ei tee virheitä, kun ei tarviytse tehdä paljon. Joonaksella sama taktiikka, mutta Joonas-parka ei ole joikaava lappalainen.
Andte varmaan voittaa, kun ei herätä liiemmin vastustusta ja on kuitenkin läpäissyt kivin kirokon ja syysmyrskyn. Sehän kilpailun lopullisesti ratkaisi, vaikka Andte olikin ulko-oloissa enemmän omalla mukavuusalueellaan: sai puuhailla eikä tarvinnut liiemmin puhua. Ainoa aivoja vaatinut tehtävä olikin Andtelle ja Pertille yhdessä vaikeampi kuin Jonathanille yksin.
Loppusuoralla Andten varmaan haastaa Jonathan, mutta liian ristiriitaisena tyyppinä häviää selvästi.
Jotenkin tuntuu että bb-2014 oli tässä. Ehkä sunnuntain lähetykset tulee vielä katsottua tavan vuoksi. - Ei kiinnostanut
Hyvä että saatiin talosta pois tuo geenivirhe vai mikä lienee kromosomisotku tuo Joni on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994840Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383099Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543032Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn331580Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271272- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781031Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais521009Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001