Miksi kokenut ja pätevä PC-tukihenkilöni, joka oli puoli vuotta aiemmin varsinainen Firefox-uskovainen sanoo nyt, että Chrome on parempi?
Itse käytin joskus aiemmin Chromiumia Firefoxin "apuna", koska olin lukenut jostain että Cromiumin tietoturva on laajempi kuin Chromella? Silloin nimittäin joskus Firefoxi tilttasi urputti että se on auki mutta ei saa yhteyttä...joten selasin Chromella, etten tarttenut sammuttaa konetta välillä. Käyttöjärjestelmä oli silloin XP. Nyt 8.1.
Nuori sulukaistyttö sanoi käyttävänsä Chromea koska se on paras. Kun kysyin, miksi, hän sanoi ettei tiedä. Onko se noin? Eli jokainen tulee onnelliseksi omassa uskossaan?
Mikä selain?
Paras ja PARAS
2
175
Vastaukset
Koska se on oikeasti parempi. Nopeampi yms.
- köörrukk
En nyt sanois. Kyllä toi on jokaisen omasta käyttötarpeesta kiinni mikä on paras. itse vannon Foxin nimeen koska se on itselleni paljon parempi kuin Chrome. Parasta selainta ei voi vaan noin sanoa, edes palstan pitäjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain41112832Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2745613Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2434177Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö3203439Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov262166Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi201950Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1121831En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis851386Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1771081Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273995