O: SÄÄSTÄ 7000E. SUOMI HIRSIHUVILA TYP 61

vai1

Suomi-Hirsitalo. 6490€-34000€
www.laavuvaara.fi P. 050 2694
Tänään annamme käteisenä 600€ raha-
avun, ovien ja ikkunoiden ostoa varten.


Suomi-Hirsihuvila TYP 63
1 kpl Kaunis 1 1/2 kerroksinen Hirsihuvila TYP 63, jossa tehoneliöt! Tämä hirsihuvilan perustoimitus myydään 7.000 Euron alennuksella nettohintaan 6.900 Eur.
Kaunis hirsihuvila/hirsimökki, joka soveltuu erinomaisesti myös saunaksi tai pihataloksi.

1 kpl TYP 63 varastossa oleva hirsihuvila. TYP 63 perustoimitus puoleen hintaan!

Ulkomitat terassin kanssa 5,1m x 7,4m. Lämpimän alan ulkomitat 5,1m x 5,1m. Kokonaiskäyttöala 63 m2. Rakennusoikeusmenekki 34m2. Lämmintila alakerta 26m² ja yläkerta 26m², yhteensä lämmintätilaa 52m². HUOM! Huonejako ja sisätilajärjestely on esimerkki ja rakentaja voi itse muokata sitä haluamansa mukaan ikkuna- ja ovireiät huomioiden.


Käynti terassilta saunaan ja olohuoneeseen. Saunan takana on 1 kpl makuuhuone. 2. kerroksessa makuutiloja ulkomitoin 5,1m x 5,1m. Lämmin tila ulkomitoin yhteensä 52 m2. Toisen kerroksen korkeus harjahirren päälle 2,3 m, räystässivuilta meneen nollaan. Ainakin 12 henkilöä voi majoittaa tässä rakennuksessa. Hirsityön korkeus 5,1 m, perinteinen 45 asteen kattokulma. Kaunis katsella!


Hirsihuvilan perusrakenteena toimii tuplapontattu höylähirsi. Sydänsahattu höylähirsi (70 x 147 mm) ei juurikaan halkeile eikä siksi ime vettä, homehdu eikä lahoa. Tuplapontti takaa, että 6x50 mm saumanauhaa käyttäen huvila on riittävän lämmin normaaliin kesähuvilakäyttöön. Omakotitaloissa ja talviasuttavissa hirsihuviloissa käytetään esim. 225 mm sisäkoolausta ja 225 mm sellu- tai muuta villaa lisälämmöneristeenä, jonka jälkeen seinän lämpöarvo on U= 0.17, joka vastaa 0.90 m vahvuista massiivihirsiseinää. Mikäli huvilaa ilmoitetaan käytettäväksi enintään 4 kuukautta vuodessa, voidaan eristevahvuudeksi valita esim. 50-200mm sellu- tai muuta villaa. Jos merkitsette 2. kerroksen käyttöullakoksi, pienenee rakennusoikeusmenekki 26 m2:iin. 1. ja 2. kerroksen lämmin käyttöala on ulkomitoin 52 m2. Terassin kanssa käyttöalaa ulkomitoin 63m2.


Tämä rakennus sopii myös Suomessa jokaisen omakotitalon pihan kaunistukseksi sekä huvilaksi veden äärelle tai kuivalle maalle.


Hirsihuvila on helppo pystyttää. Hirsikehikon asennus muistuttaa talon rakentamista numeroiduista Lego-palikoista. Pakettiin kuuluvien kokoamiskuvien avulla kaksi riuskaa henkilöä pystyttää huvilan muutamassa päivässä vesikattoon asti. Tarvittaessa tehtaan asennuspalvelu auttaa puhelimitse.


TOIMITUSSISÄLTÖ

1. Hirret 70 x 147 mm, myös kaikki päätykolmiot hirrestä
2. Harjahirret
3. Kantavat vaakahirsipalkit
4. Pystykannattajat vaakapalkkien kannattamiseksi
5. Kattovasat 50 x 150 mm k 600
6. Rakennuslupakuvat kahtena kappaleena
7. Perustuspilarin rakennekuva, lujuuslaskelma ja raudoituskuva insinööritoimistotyönä
8. Ulkoseinien lämpöarvolaskelmat insinööritoimistotyönä
9. Elementtikuvat, jossa kaikki hirret piirretty ja numeroitu A,B,C... 1,2,3...
10. Rakennusohjeet
11. Takuutodistus hirrelle 500 vuotta
12. Perustuksen ristimitan laskentaohje
13. Pystytysneuvonta 10h/pvä, 7pvä/vko
14. Tarvittaessa yhden vuoden ilmainen säilytys


Erikseen tarjoamme korkealaatuiset huvilan lämpölasi-ikkunat, 2 pestävää pintaa, suojakäsiteltynä. Lisäksi huvilan ulko-ovet lämpölasielementillä, saranoituna ja lukkorungolla varustettuna hintaan 1.960€


7.000 Euron alennuksella nettohintaan 6.900 Eur! Hinta sisältää arvonlisäveron 24 %(kyseessä on lievästi värivikainen materiaali, mikä aiheutuu auringonvalon muuttaessa nipuissa olevien hirsien pintaa). Käsiraha 50 euroa. Maksuaikaa tarvittaessa 1-3 kuukautta, korko 60 euroa/kuukausi.


Olkaa hyvä ja maksakaa kaupan käsiraha tehtaan tilille FI81 5060 0220 002790 merkinnällä: TYP 63 käsiraha. Merkitkää lähetystietoihinne nimenne, osoitteenne ja puhelinnumeronne. Merkitkää edelleen mahdollinen korollinen maksuaikatarpeenne : Ma. 1, 2 tai 3 kk. Jos ette tarvitse korollista maksuaikaa merkitkää: Ma. 0 kk. Käsirahan maksamisen jälkeen lähetämme Teille kaupanvahvistuksen, arkkitehtikuvat ja kaikki muun materiaalin kirjeen välityksellä.


Ottakaa yhteyttä myyntiimme ja tervetuloa tekemään elämänne talokaupat, jossa säästätte selvää rahaa 7.000 Euroa!


Tutustu myös Tarjoukset -osiossa Laavuvaaran muihin hirsihuvilat ja hirsimökit malleihin, jotka ovat heti toimitukseen.


MYYNTIMME PALVELEE


Myyntimme palvelee teitä henkilökohtaisesti seuraavista puhelinnumeroista. Samalla saatte tarvitsemanne tiedot ostopäätöksenne tueksi ja voimme yhdessä kartoittaa talomallin soveltuvuutta tarpeisiinne:


050-2694
050-320 2222
044-320 2222
03-4378344


Edulliset ja laadukkaat hirsihuvilat, hirsimökit, hirsitalot, hirsiomakotitalot, hirsisaunat, rantasaunat: www.laavuvaara.fi ja www.L1.fi
Hinta: 6900
Yhteystiedot: P.044-320 2222
P.050-2694

0

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        66
        5565
      2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        2902
      3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        274
        2591
      4. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        36
        2439
      5. Korjaa toki jos...

        Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
        Ikävä
        21
        2150
      6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        261
        1734
      7. Taas joku junan alle

        Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
        Loimaa
        57
        1313
      8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

        Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
        Imatra
        13
        1193
      9. Jalat alta

        Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
        Ikävä
        88
        1155
      10. Joko luovutat

        Mun suhteen?
        Ikävä
        90
        1136
      Aihe