Heathrow

Välilasku

Kelpaako Heathrown kentällä eurot maksuvälineenä

10

182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Currency

      Siellä maksetaan ranskalaisilla ja friteeratulla kalalla,päälle viinietikkaa ja suolaa.

    • LHR T3

      Luottokorttia et sitten omista jolla voit ostoksesi LHR:ssä maksaa?

    • Asiallinen .

      Ainakin ennen on käynyt. On voinut maksaa sekaisin eri valuutoilla, mutta mahdolliset vaihtorahat on saanut puntina.

    • Ironiaa :D

      Ettekö tajua että aloittaja on provo ja pilailija.

      Näköjäään toi "Currency" on ainoa joka senkin asian tajusi kättelyssä.

      Jos osaa tulla suomi24-keskusteluun ja aloittaa uuden ketjun,silloin osaa myös etsiä netistä tiedot millä voi milläkin lentoasemalla maksaa, vaikkapa suoraan Heathrow Airport kotisivuilta.

      • Kannatan asiallisuut

        Provojen ja pilailijoiden tarkoitus on saada sinunkaltaisesi pillastumaan ja päästämään näppäimistöltään vieläkin älyttömämpää juttua.

        Jos provoihinkin vastaa asiallisesti, se hillinnee tätä touhua. Ja jos kotona on tavat aikanaan opittu, niin oikein muuta ei edes osaa kuin vastata asiallisesti. :)


    • 6+21

      Ite maksoin luonnossa, kelpas hyvin. Sanoivat vielä ettei normaalisti vastaanota noin isoja mutta tekivät poikkeuksen.

    • eikö vaan

      Ei kelpaa ja minä kysyn kelpaako Vantaan kentällä punnat?

    • Välilasku

      Olishan se pitänyt arvata ettei täältä kannata kysyä mitään. On näköjään pakko vastata vaikka ei tietäisikään ja vielä peukuttaa omia tyhmiä vastauksia..

    • LHR T3

      Voitko sä kertoa ensin miksi et halua käyttää luottokorttia kahvin tai kaljan ostoon välilaskun aikana. Eihän mitään järkeä ole euro käteisellä maksaa jos vaihtorahat maksetaan takaisin puntina.

      • 6+6+6

        Ei täällä kenenkään tarvitse ostamisiaan perustella. Ja jos LHR T3 ostaa vain kahvia ja kaljaa, se ei tarkoita sitä, että kaikki ostavat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      2004
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      82
      1450
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1394
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1137
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1046
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      973
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      40
      842
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      834
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      805
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      765
    Aihe