Miten hoidatte?

Parisuhdettanne,me käymme joskus jossain hoteleissa viikonloppuisin,siellä nautimme olostamme,syömme ja juomme ja.......shoppailemme. Mites te?
91028
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Paitsi että shoppalilemme vain hotellihuoneessa...

Äänestä
  • kiroitusvihreet.tuli äsken shopattua..kaikki rahat meni.

    Äänestä

Ollaan niin "BIRUNKYPSIÄ" vai.
Taitaa se rentoutuminenkin "KYPSYTTÄÄ".

Äänestä

voi jo se auttaskin,kaikki parisuhdeongelmat olisi jo hoidettu.

Äänestä
  • pirullisia ihmisiä palstoilla tänä iltana.

    Äänestä

Ensin kaljotellaan, sitten tapellaan kaljapäissä...
Aamulla murjotetaan...Illalla minä sitten yritän
sovitella, että saisin naista...

Äänestä
  • MITÄ yrität sovitella ja MIHIN?

    Äänestä

  • Epätieteellinen kirjoitti:

    MITÄ yrität sovitella ja MIHIN?

    pitkistä kävelylenkeistä luonnossa.( Siinä kävellesssä on helppo puhua kaikenlaisista asioista.)
    Nautimme saunan lämmöstä ja takkatulen loisteesta.
    Nautimme hyvästä ruuasta ja viinistä.
    Nautimme toistemme seurasta.
    Nautimme pitkistä kesäloma matkoistamme pitkin Eurooppaa omalla autolla.
    Olemme nauttineet näistä yhteisistä asioista jo 38 vuotta. Elämässä on paljon pieniä asioita joista voi nauttia, terveys, rakkaus, ystävät jne,

    Äänestä

Hoidamme parisuhdetta kysymällä toisiltamme joka aamu, että vieläkö tänään ajattelet haluavasi jakaa elämän tuon puoliskosi kanssani. Yleensä kysymystä ei sanota ääneen, mutta jollain tasolla se on ilmassa.

Jos mielestään löytää epäilyksen omasta halustaan, sitä pohtii ja etsii otetta niihin asioihin jotka ovat moiseen epävarmuuden tilaan mielen saattaneet.

Ja kummallista kyllä, ne syyt yleensä löytyvät muualta kuin siitä siipasta. Kaikkein useimmin sitä joutuu katsomaan peiliin.

Tuon itseanalyysin jälkeen, sitä onkin sitten helppo lähteä rakkaimman ja luotettvaimman ihmisen kanssa puimaan ja puhumaan, ja etsimään teitä, joiden kautta, löytyy helpotusta kertyneiden paineiden purkamiseksi ja yhteiseksi virkistykseksi.

Toisinaan, käperrytään viikonlopuksi kotiluolaan ..peiton alle ja tankataan läheisyyttä.
Toisinaan aloitetaan joku taivaanrantojamaalaileva taiteellinen tai vähintäänkin outo projekti, tai mennään vaikka konserttiin, ja sukelletaan musiikkiin ja elämyksiin.

Niin tai lähdetään rannalle. Tai siivotaan talo.
Tai tavataan ystäviä ja filosofoidaan somassa punaviinihumalassa.

Tärkeintä meille suhteen hoidossa on se, että jaetaan sitä, mitä kumpaisenkin mielessä liikkuu.

...ja luoja paratkoon emme läheskään aina tee sitä tyyninä ja sivistyneesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kypsä.50+ kirjoitti:

Parisuhdettanne,me käymme joskus jossain hoteleissa viikonloppuisin,siellä nautimme olostamme,syömme ja juomme ja.......shoppailemme. Mites te?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu