Asensin uudestaan OSX:än toissa viikkona. Yrittäessäni tuossa hetki sitten printata jotain, sain auki vain "Print Centerin" joka ilmoitti, ettei ajureita Epson 64:ään ole asennettu. En löydä mistään mitään asennus-cd:tä tulostimelle, joten katsoin Epsonin sivuilta. Eipäs löytynyt. Mitä tehdä, eli mistä ajurit?
Mistä ajurit?
tulostaja
3436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.opendrivers.com/categorycompany/13/151/page5.html
on ainakin Stylus C64:lle.
Miksi asensit muuten uudelleen? Mikä käyttisversio?
Minulla oli ongelmia OSX:än kanssa, tarkemmin sanoen jaguaarin kanssa. Keskustelun kulku on luettavissa täältä: http://hopeinenomena.net/ShowPost.aspx?PostID=36640
Minun pitäisi kai oppia arkistoimaan, kun sen printterin mukanahan tuli cd. Jotenkin vain minä kadotin sen...
Kiitos avusta!
Epsonin printterin mukana mulla ainakin tuli cd, jolla oli ajurit (niin window-fiilis kun asentelee ajureita) :)Luulisi Epsonin sivuiltakin löytyvän, mutta ei sitten ilmeisesti. Toivottavasti sitten jo tiikeriin saadaan ihan oikea plug and play epsonillekin.
Jollakin saattaa olla sellaiset ajurit olemassa. Kannattaa käydä kysymässä ainakin www.hopeinenomena.net osoitteessa.