Kun kehä 3 alapuolinen alue on pian ebolan saastuttama kaikki vielä terveet ihmiset ryntäävät joukolla kauas savelle. Sanokaa minun sanoneen, se aika ei ole kaukana.
Savella hinnat raketoi
kylmä totuus
990
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Periaatteessa noin siis karkeesti ajatellen.
Tällöinkin savella on oltava se talo ja syrjässä ei naapureiden läheisyydessä.
Tuskin kyseessä on raketointi,enempi olisi säilyykö terveenä tai hengissä kuinka kauan.
Tämä tosiaan voisi olla jossain mielessä ajankohtainen,oli se tauti mikä vakava tahaansa.
Kyllä niitä kuppia vielä tulee jossain vaiheessa johon ihmiskunta ei kykene vastaamaan takaisin.
sitten taas jotkut pienet luoliin paenneet porukat jäävät jäljelle ja alkaa mahtava nousukausi ;-)
Mihin luoliin?
Ei voisi ajatellakkaan jotain porukkaa luoliin eli samoihin tiloihin.
Tärkeintä olisi selvitä hengissä,porukan kanssa tämä ei onnistu ja tekijöitä on liikaa miksi ei.
On oltava oma asunto sielä kaukana syrjässä maalla,luolat ei toimi niin kuin ihmiset kuvittelevat koska elämän on jatkuttava.
Lukekaapa tarkkaan nyt,mikäli jokin uhkaisi ihmiskuntaa,älkää paetko suurien massojen mukana luulen pelastautuvan näin.(se olisi luultavasti kohtalokas virhe).
Kaupungit on pahimpia jos epidemia iskee,se leviää niin nopeasti henkilöstä henkilöön,se joka asuu maalla korvessa on suojassa jonkin aikaa,mutta rajoitetun ajan mikäli joutuu kulkemaan ruoka ostoksilla.
suuret epidemiat tulevaisuudessa voivat tuhota jopa 1/3 ihmiskunnasta.
Tästä teemasta on ollut täälläkin kirjoitusta aikaisemmin,nimittäin kerrostalojen kohdalla.
Keroin aikoinaan täällä,mikäli joku kerrostalossa olisi vakavasti sairas niin että henkilö on koskenut mm:ulko oven kahvaan tai huoneistoissa on yhteys ilmansuhteen on koko kerrostalossa asujat mahdollisesti taudin tai viruksen kantajana.
Eli suurissa kaupungeissa tai kaupungeissa on erittäin todennäköistä sairastua vaikka kuinka yrittäs pakoilla,jossain vaiheessa tulee tehtyä hätäinen virhe ja sitä ei voi peruuttaa .
Ainoat jotka voivat jäädä eloon on metsissä asujat jotka voivat saada jotenkin ruuan että säilyisivät juuri ja juuri elossa.
Juuri näin ja Loordin talossa on korkea hygienia ja sairaalatason suodattimetkin, toisin kuin kassulla, jossa Reino ja Eino vääntävät tortun, sen jälkeen haistelevat ja maistelevat toistensa aunusta.
Loordi on nuorempana saanut kerran Kassun silsasaunasta tartunnan, lauteilla harjoitettiin miesten välsitä ja Loordille tuli sp-tauti, jonka Loordi itse lääkärinä lääkitsi.
Tänään Loordin korkealaatuisessa omakotitalon saunassa vietetään suonikkaan peijaiisia, otetaan XO:ta, akteemista parrua on tiedossa, grillaillaan ja turistaan..
Miten kassulla, ördäys ja nyrkkinainti ja juna pystyyn, Reino, Eino ja Mehmed, auts.
Siis loordin kaivo on niin kehno, että vesi pitää suodattaa. Ja koska suodattimet ovat kalliita, ei vettä ole varaa tuhlata pöntön huuhteluun = loordi kuseskelee puskiin siinä missä Loordin talon (rintsikka) omistajakin eli Loodin iäkäs äiti.
Vai onko vesivessaa sinne koskaan rakennetukaan?
Aiemmin kerroit vaihtaneesi taloosi uudet F7-suodattimet, nehän on vakiokamaa ihan toimistotaloissa eikä mitään sairaalatason juttuja. Mistäs sinä mitään tietäisitkään.
Mielisairaus ei leviä ilmateitse, joten ihan noita samoja käytetään myös sairaalassa, josta loordi on nyt lomalla.
Tää oli hyvä :-)