Hei Sinulle
Viikon verran olen tässä ollut synkin mielin kun menin pilaamaan, mielestäni, hyvin alkaneen tutustumisen uuteen mieheen. Pitkästä aikaa tuntui että kolahti jokin vaikka toiset sanoo että anna olla, hän ei mahdollisuuksia kaipaa kun on niitä jo monet kerrat saanut ja mokannut.
No, tunteilleni en mahda mitään mutta se että reagoin siihen tapahtuneeseen, tai paremminkin tapahtumatta jäämiseen, niin kovin etten itsekään ymmärrä.
Sitä olen viikon miettinyt, häneltä kyllä anteeksi pyysin mutta en tiedä oliko se lopullinen tälle hyvin alkaneelle jutulle.
Voitko auttaa, haluaisin niin tietää surenko suotta ja unohdan vai onko kenties vielä toivoa.
Tuntijasi
4
93
Vastaukset
Hei
itsetuntoa sinun tulisi kohentaa. kun tuntuu hyvältä, nauti siitä! mies kokee asiat eritavoin kuin nainen. mutta herkkiäkin miehiä on!
ei kannata pyydellä anteeksi, kannattaa muistaa se tulevassa. ei se ole moka, vaan sinun omaa ylireagointia. ei se paha asia ole, sinä vain avauduit kuin vanha lukko.
kun ajattelen sinua, mieleeni nousee koko ajan kantapääsi. onko niissä jotakin?
sinä olet kokenut petturin aiheuttamaa harmia, olet joutunut luopumaan omastasi toisen naisen vuoksi. tämän kaiken pitäisi vahvistaa sinua, ehkä nuo kantapäät voisivat tarkoittaa vaikka sitä, että sinun on noustava pystyyn ja muistettava kuka oikeasti olet!
tähän väliin sanon, että sinulle on kiva matka tulossa.
toinen hyvä asia, että rahan ja luottamuksen kanssa on lisää hyvää tulossa!
sanotaan, että tämän miehen suhteen on paljonkin toivoa, mutta sinä et saa enää olla niin HEIKKO. nosta pääsi pystyyn ja muista, kuka olet. et ole mikään surkimus. siinä on yksi avain...
tuolla matkalla tapaat toisenkin mielenkiintoisen miehen.
t. Keskiyö- Unna123
No hui sentään.
Todellakin reagoin tuohon tapahtuneeseen kuten vanhassa aikaa sitten kuopatussa suhteessa. Sen tähden soimannut itseäni koska haluan päästä niistä vanhoista tunteista eroon.
Kantapää on ollut toisinaan niin kipeä ettei sillä ole voinut liikkua, siihen ei ole löytynyt silti mitään fysiologista vikaa.
Olen kokenut petturit kahdessa edellisessä suhteessa kun pitkiä suhteita minulla on kaikkiaan kolme koko elämässäni ollut. Vuosia jo viimeisestä aikaa. Siksipä mietin miksi en ole oppinut olemaan vahvempi.
Nyt olen kuitenkin pikkuhiljaa alkanut elämään, ystäväni sanoin, kun olen uskaltautunut jo lähtemään ulos myös miesten seuraan. Itsetunto on huono, mutta se ehkä johtuu myös tästä kaikesta ympärillä olevasta. Vertaan itseäni muihin vaikka tiedän ettei pitäisi.
Ihanaa kuulla tuosta matkasta, ehkä se on joku näistä opiskeluun liittyvistä.
Uusi miestuttavuus ei varmaan haittaa myöskään kohentamaan mieltä :)
No, tämä pallo on heitetty nyt tuolle toiselle, katsotaan mitä tulee. Hei
olet erittäin mielenkiintoinen ihminen.
voisit aivan hyvin heitellä pallojasi enemmänkin eri suuntiin, eihän sinulla ole kiire.
mutta mitä kantapäähäsi tulee, voin kertoa että se on ollut suvussasi jo pitkään. sinulla olisi mahdollisuus lopettaa se kierre. suvussasi oli venäläinen kiertokauppias (onkohan tuo hyvää suomea?) jonka kantapää hiersi pahasti ja se oli hänen kaupantekonsa este useaan otteeseen.
kukaan ei pystynyt auttamaan, vaikka "vamma" ei ollut ainoastaan fysiologinen. teillä on sellainen kantapää, minkä "pään" energiat ovat tulehtuneet. sinullakin kantapään hermo/jänteenpää/ jokin sellainen, mikä päättyy kantapäähän, on lukossa.
en osaa puhua lääketieteellisillä termeillä, mutta näen sen energian aivan tulipunaisena.
tämä paikka on sinun suvussasi se heikoin piste, mikä vaatii huomiota!
tähän kohtaan kohdistuu ahdistusta, se on pitkä ja voimakas virta.
minä voisin auttaa sinua sen korjaamisessa, mutta näillä riveillä siihen ei aikani riitä. jos tahdot että autan, ota sähköpostilla yhteyttä. en tee tulkintoja ja korjauksia ilmaiseksi, sen kerron tässä myöskin, sillä työtä sekin on ja panostan siihen paljon aikaa, ai ainoastaan suomessa. minulla on parantajan voima.
matkasi on tulossa ja se antaa sinulle paljon uutta kipinää!
t. Keskiyö- Unna123
Hei,
Tuohon mieheen vielä, luulenpa että on löytänyt naisystävän itselleen mutta se en ole minä.
Eli ei toivoa meillä...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2005733Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1055621Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1904613Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514053Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613940Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313576En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.201444Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301370- 191045
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33960