Nöffi autossa

Minkälaisia ratkaisuja teillä on nöffien autoilussa ollut?
Onko turvavyövaljaat mahdoton ajatus? Autona on Voyager, jossa matkustaa koiran ja aikuisten lisäksi kolme lasta.
1303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä oli takapaksissa farkussa ja verkko välissä ettei kuolais lasten päälle. Jos olis saanu koira itse päättää olis ollu repsikassa:) joku vyövaljas homma on varmaa paras jos ei voi paksiin laittaa. Tuskin muuten isossa autossa malttaa istua paikallaan kun sählää koko ajan. Ainakin meillä oli sellainen nöffi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piippana kirjoitti:

Minkälaisia ratkaisuja teillä on nöffien autoilussa ollut?
Onko turvavyövaljaat mahdoton ajatus? Autona on Voyager, jossa matkustaa koiran ja aikuisten lisäksi kolme lasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu