Suomi24:n kaksinaamaista kirjautumisen käytäntöä!

Tietosuojaan vedoten

Omilla vai tekaistuilla tiedoilla (taiteílija-nimillä tms) suomi24-palveluihin kirjautuminen!?

Mutta ei se tarkoita jokaisen kohdalla että olisi jollain tapaa feikki tai muuten pellenä liikkeellä eri s-24-foorumeilla.
Oletan monilla on samaan aikaan myös siis useita nimimerkkejä. Vähäin niin kuin eri tarkoituksiin eri foorumeilla?
Sekin nyt vaikka "sisäänkirjautumisen uudistus tehtiin, antaa kaikkeen mahdollisuuden, sitä on vaikea kontrolloida jos niin olisi joutuisi suurin osa käyttäjistä "banniin" kunnes sama taas toistuu ..toistuu ..toistuu!

Eli ei ole pakko ja edes suotavaa kirjautua omilla nimillään, se ei sulje pois ettetkö voisi antaa omia s-posti tms. tietoja hyvinkin tarkkaan jos vaan et sitä virallisempaa osoitettasi anna, ainakaan sivuilla - jos muuten annatkin jos luottamus syntyy kontaktihenkilöön tai muuten!

Tosin sain suureksi ihmetyksekseni "bannia" yhdellä s.24-sivuston forumilla sen takia että mulla oli ns. "profiilissani" esillä ja ilmoitettuna kyseisen foorumin kautta itsestään syntyvä s-posti yhteyskin suomi24:ään! Tätä kummastelin sitten ''ylläpideolle'' joka asiasta imoittikin, ja sain sen profiilin palauettua VASTA KUN OLIN POISTANUT SEN OSOITTEEN SIELLÄ!

Protestoin ankarasti asiaa, koska missä tahansa s-24:n sisäänkirjautumisessa on mahdollisuus ja varsin tavallista laittaa erittäinkin intiimejä ja tarkkoja tietoja itsestään, s-postia yms. myöten!

Tämä mulle osoitettu "banni'' siis koski vaan ko. sivullani s-posti osoitteen esilläpitoa.
Joka edelleen ja yhä tavallinen asia kaikkialla ja suurella osalla esillä olevia, ja kysyinkin milloin alkavat karsia ja poistaa kaikki ne tuhannet ilmoittajat ja sisään kirjautuneiden tiedot "TIETOTURVAN KANNALTA" - ja yksityisyyttä loukkaavat ilmoitetut tiedot ja henkilöt sivuilta?! Kuten he mulle ilmoittivat "SÄÄNNÖT KIELTÄÄ" siis yksityisten eli näin ''arkojen'' tietojen esilläpidon täällä!

Olit sitten feikki tai aito ilmoittaja aidolla asialla, osoitteet piiloon! Alla olevan kehoituksen tapaan!?
_______________________________________________________________*

Suomi24 - Treffipalaute [[email protected]] kirjoitti: > Hei!
> > Profiilissa on julkaistu yhteystieto, kuten sähköpostiosoite.
> > Yhteystietojen ( omien tai muiden) kuten puhelinnumeron, > sähköpostiosoitteen tms. julkaiseminen on tietoturvasyistä säännöissä kielletty kaikissa Suomi24 -palveluissa. Jos poistat tuon tiedon ja ilmoitat sen jälkeen asiasta meille, saamme palautettua profiilin normaalitilaan.
> > > Ystävällisin terveisin,
> > Suomi24 Treffit käyttäjätuki

0

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suuri tulipalo

        Missä mikä palaa?
        Kiuruvesi
        16
        3411
      2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

        Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
        Ikävä
        20
        2176
      3. En tullut, koska käytit päätäsi.

        Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
        Ikävä
        32
        1915
      4. Mies! Lupaatko

        enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
        Ikävä
        18
        1871
      5. Yksi "sometähti" vähemmän

        Ei tunnu missään.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        82
        1808
      6. Tuliko ikävä

        Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
        Ikävä
        26
        1582
      7. Saitko ne viestit

        Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
        Ikävä
        29
        1440
      8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

        Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
        Ikävä
        36
        1397
      9. Miten lasketaan?

        Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
        Haapavesi
        9
        1394
      10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

        Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
        Ikävä
        11
        1324
      Aihe