Liian kauan?

Oon lautaillu jo yli viisi vuotta, mutta viime talvena huomasin että lautailu ei enää oikein kiinnostanu niin paljon kun nuorempana...onko mitään keinoa saada enää lautailuhimo takaisin, vai olenko jo mennyttä?
3443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olen laskenut suksilla 7 vuotta ja kun kyllästyin niin siirryin lautaan että tulisi lisää haastetta, eikä tarvitse lähtee ulkomaille isoihin mäkiin.

Äänestä

Kuinka hyvin osaat laskea? Kannattaa ottaa lumilautaopettaja ja hioa omaa tekniikkaa, leikkaavat käännökset kuntoon, lisää agressiivisuutta ja työskentelyä laudalla sekä pientä kikkailua. Itseäni ainakin innostaa kun löytää itsestään kehitettävää ja kehittyy kokoajan. Alkaa ajatella ja analysoida sitä omaa laskemista.

Äänestä

Itselläni kävi aikanaan niin, että tavallinen laskettelu alkoi maistumaan puulta. Niinpä siirryin telemarkkiin ja huihai, meni taas monta talvea täynnä intoa rinteessä. Sitten kun tulivat carving- sukset, niin aloin harrastamaan taas myös alppihiihtoa . Nyt on sitten kaksi lajia, joita voi tahkota mielen mukaan. Hauskaa on.
Pointtini on siis, kokeile välillä jotain muuta alamäkilajia, niin into säilyy. Vaihtelu virkistää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansku kirjoitti:

Oon lautaillu jo yli viisi vuotta, mutta viime talvena huomasin että lautailu ei enää oikein kiinnostanu niin paljon kun nuorempana...onko mitään keinoa saada enää lautailuhimo takaisin, vai olenko jo mennyttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu