Mitä mieltä ollette Versosta, kannataako ostaa
Ostanko
4
802
Vastaukset
- EX-corollaman
ÄLÄ = osta mazda! Rahat tulevat takaisin pienempien huoltokulujen osalta.
- Pekka
Tsekkasin moista autoa kesällä ja se tuntui todella jämyltä autolta. Edellinen malli oli testivoittaja ja luultavasti tämä uusi versio on entistäkin parempi.
Minusta moinen kannattaa ostaa, mutta kokeile toki muitakin merkkejä. - Pete
Olemme ajaneet 1.8 Versolla tämän syksyn ajan noin 7000 km.Mitään korjattavaa Turkkilaisen tehtaan jäljiltä ei ole ilmennyt.
Kulutus on ollut kaupunkiajossa n. 8 l/100km ja maantiellä n. 7. Yksi moite tulee juuri tästä "jämäkkyydestä".Jousitus voisi olla hieman pehmeämpi mutta parempi näin päin.
Maantiellä melutaso nousee 110 km/h jälkeen aika voimakkaasta.
Talvirenkaita valitessa ainakin Contin nastakumeja
kannattaa välttää.Suuntavakavuus huononee aika lailla. Tuossa "hienoisesta" hehkutuksesta toisaalla tällä palstalla..Toivottavasti on apua..suuntaan tai toiseen tosta :))
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000798&posting=22000000006454016
Kerro sitten,jotta mihinkä merkkiin/malliin päädyit! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026568
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313920törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303345Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821804- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11996Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11930- 42889