Mitä mieltä ollette Versosta, kannataako ostaa
Ostanko
4
808
Vastaukset
- EX-corollaman
ÄLÄ = osta mazda! Rahat tulevat takaisin pienempien huoltokulujen osalta.
- Pekka
Tsekkasin moista autoa kesällä ja se tuntui todella jämyltä autolta. Edellinen malli oli testivoittaja ja luultavasti tämä uusi versio on entistäkin parempi.
Minusta moinen kannattaa ostaa, mutta kokeile toki muitakin merkkejä. - Pete
Olemme ajaneet 1.8 Versolla tämän syksyn ajan noin 7000 km.Mitään korjattavaa Turkkilaisen tehtaan jäljiltä ei ole ilmennyt.
Kulutus on ollut kaupunkiajossa n. 8 l/100km ja maantiellä n. 7. Yksi moite tulee juuri tästä "jämäkkyydestä".Jousitus voisi olla hieman pehmeämpi mutta parempi näin päin.
Maantiellä melutaso nousee 110 km/h jälkeen aika voimakkaasta.
Talvirenkaita valitessa ainakin Contin nastakumeja
kannattaa välttää.Suuntavakavuus huononee aika lailla. Tuossa "hienoisesta" hehkutuksesta toisaalla tällä palstalla..Toivottavasti on apua..suuntaan tai toiseen tosta :))
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000798&posting=22000000006454016
Kerro sitten,jotta mihinkä merkkiin/malliin päädyit! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938028
- 403852
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241310
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321143Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311079Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11865Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27762