Käytössäni on ollut jo pitkään Saunalahden prepaid-liittymä. Vähän väliä on netin kanssa ongelmaa, mutta ihan hyvin olen pärjännyt hitaimmalla kuukausipaketilla. Viimeksi kuitenkin tartuin tarjoukseen ja otin seuraavaksi nopeimman kuukausipaketin.
Harmi vaan, että viimeiseen kolmeen päivään netti ei ole toiminut juuri lainkaan. Speedtest kertoo nopeuden olevan 0,2Mbit. Facebook ei päivitä uutisia, kommentointi ei onnistu, WhatsApp viestit menevät perille puolen tunnin viiveellä jne. Asetukset olen tarkastunut ja ne ovat kunnossa. Missä mättää? Katsoin kartasta ja tällä alueella ei näytä häiriöitäkään olevan. Ottaa päähän. Eikä niin vähääkään.
Netti ei toimi Prepaid liittymässä
M...
1
1109
Vastaukset
Terve,
Kovasti kuulostaa joltakin häiriöltä tai huoltotöiltä läheisimmällä tukiasemalla. Jos ongelma vielä päällä niin asiasta kannattaa soittaa ja tehdä häiriöilmoitus 01019 0240 (pvm/mpm). Häiriöilmoituksia otetaan vastaan 24h. Toinen vaihtoehto on laittaa minulle: elisa.to/urhokas yksityisviestillä käyttöpaikka ja liittymän numero niin voin tarkistaa yhteydet. Viestin lähettäminen vaatii rekisteröitymisen palstalle.
Miikka / Palstatiimi
http://palsta.elisa.fi
http://palsta.saunalahti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4236111- 875450
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484434- 543986
- 743924
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33596SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1873522Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213264Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky703239- 432299