NHL 2005

Ootteko lukeneet nhl 2005 arvostelun tuolla peliplaneetan sivuilla. Minun mielestä se on saanu ihan liian huonot pisteet, VAI MITÄ. Ei saatana minkälaisia arvostelioita peliplaneetassa on. vain 78/100 pistettä. nhl 2004:kin on saanut paremmat pisteet (80/100). Minusta nhl 05 on maailman paras peli!!!!!!!!!
81438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

NHL on mennyt vuosi vuodelta huonompaan suuntaa.
Myönnettäköön että pieniä parannuksia on tullut mutta kokonaisuudessaan NHL-pelisarjan taso ja kiinnostavuus on vuosi vuodelta tippunut.

Äänestä
  • etpä taida olla pelannu nhl 05 ku sanot noin??? suosittelen kaikkia ostamaan tämän kyseisen pelin eli nhl 2005

    Äänestä

  • poju kirjoitti:

    etpä taida olla pelannu nhl 05 ku sanot noin??? suosittelen kaikkia ostamaan tämän kyseisen pelin eli nhl 2005

    Oon pelannu 2005 ja täytyy kyl sanoo et se ei kauheesti parempi oo ku 2004.
    Mut 2005 on kiva mässäillä taklauksilla. Ei siinä muuta parempaa oo ku jotku liikkeet.

    Äänestä

Mielestäni Peliplaneetan pisteet ovat harvinaisen lähellä totuutta, esimerkiksi Pelit-lehti, jota yleensä arvostan todella korkealle arvosteluissa, antoi liian hyvät pojot NHL:lle (muistaakseni 86), MikroBitistä nyt puhumattakaan (90 pts!).Perusasetuksilla NHL2005 on täysin päätön, epärealistinen, mitäänsanomaton rymistely, jossa ei juurikaan jääkiekkoilun lakeja noudateta. Itse hain kuitenkin peliin pienen päivityksen, jossa samalla annettiin peliin sellaiset säädöt, että huh-huh. Nyt maalien tekemisen eteen saa tosissaan tehdä töitä, ja peli on kaikin puolin realistisempi (ei jatkuvasti hirveitä taklauksia, syntyy oikeasti kulmavääntöjä jne.), paitsi että nyt tekoäly pelaa ärsyttävästi, eli yksi mies yrittää jatkuvasti läpiajoa, vaikka alivoimalla, ja välillä takaiskumaalien syntymistä on melkein mahdoton estää, kun tekoälyn ohjaama vastustaja kiemurtelee kolmen oman pakin välistä maalintekoon. Ilahduttavaa on muunmuassa se, että vaikka itse pelaan täyspitkillä erillä (20 min.), laukausten määrä pysyy realistisissa lukemissa (20 - 30 vetoa niin itsellä kuin tekoälyllä), eli maalipaikat tosiaan on kortilla. Esim. 2004:ssa viiden minuutin erilläkin vetoja sai helposti kuudettakymmentä ottelua kohti, koska jokainen kuti suuntautui maalivahtia kohti. Se jos mikä nakersi jo realismia melko lailla...

Äänestä
  • Mistä hait sen päivityksen. voisitko sanoa osotteen, niin hakisin itsekki. tuleeko siihen myös pelaajapäivitys samalla. Kato ois mukava pelata sm-liigaa nykyisillä kokoonpanoilla.

    Äänestä

  • Poju kirjoitti:

    Mistä hait sen päivityksen. voisitko sanoa osotteen, niin hakisin itsekki. tuleeko siihen myös pelaajapäivitys samalla. Kato ois mukava pelata sm-liigaa nykyisillä kokoonpanoilla.

    2001 oli viimenen pelattava nhl.. 94 nhl on edelleen paras
    2005:ssa voitan vastustajan 19-1 ja vedot on tyyliin 80-3
    ei mitään järkeä.. ja bugeja on _paljon_

    Äänestä

  • Poju kirjoitti:

    Mistä hait sen päivityksen. voisitko sanoa osotteen, niin hakisin itsekki. tuleeko siihen myös pelaajapäivitys samalla. Kato ois mukava pelata sm-liigaa nykyisillä kokoonpanoilla.

    Joo...mäki haluisin sen päivityksen....!!!

    Äänestä

  • toubias kirjoitti:

    Joo...mäki haluisin sen päivityksen....!!!

    Vai tarkottaako se sitä NHL 2005 omia asetuksia. Eli -> NHL 2005 -> valikossa vika -> Peliasetukset (ehkä) ja sieltä: Hallitavuus, laukauksen tarkkuus, maalivahdin ymmymymymymmy..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poju kirjoitti:

Ootteko lukeneet nhl 2005 arvostelun tuolla peliplaneetan sivuilla. Minun mielestä se on saanu ihan liian huonot pisteet, VAI MITÄ. Ei saatana minkälaisia arvostelioita peliplaneetassa on. vain 78/100 pistettä. nhl 2004:kin on saanut paremmat pisteet (80/100). Minusta nhl 05 on maailman paras peli!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu