Olen sitä mieltä, että Egyptissä, maitohappobakteerien nauttimisesta jo viikkoa ennen lähtöä ja antibacin käytöstä käsissä joka välissä ja kaiken kuumentamattoman ruoan välttämisestä huolimatta, vatsatauti tulee herkkävatsaisille aina! Itse olen herkkävatsainen ja olen kärsinyt vatsataudista lähes joka maassa. Egyptissä se tuli taatusti!
Eli ota heti perille tullessa selvää lääkityksestä. Voisit jopa tehdä niin, että ostat ne antibiootit ja muut ensimmäisenä päivänä. Ei maksa paljon.
Egypti ja vatsatauti
stadikko
1
1084
Vastaukset 1
- Aina??
Olet siis ihan varma että herkkävatsaiselle tulee ain avatsatauti Egyptissä. No tässä olisi 4 tapausta että ei tullut. Thaimaassa ja Tunisiassa kyllä kärsittiin kaikki mutta juuri Sharm El Sheikhistä palanneena voimme vakuuttaa että emme kärsineet kukaan.
Suosittelen muuten Sharm El Sheikhissä Jolie Ville Mövenpick Golf-hotellia. Tasokas hotelli jossa hommat pelasi. Ja vaikka olikin 5 tähtiä niin silti tunsi maalainenkin olonsa kodikkaaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405