Twin tip?

K2 712

Menipäs vaikeaksi?
Poika pyysi joululahjaksi temppusuksia,mutta itse en ymmärrä vehkeistä enään yhtikäsmitään. Miten hakea ja minkälaista hakea? Tuolta alempaa lueskelin, mutta miten tietää onko sukset kelpoiset "temppusukset" vai pitääkö olla "twin tip" Twin tip sukset ovat kommentin perusteella kalliimmat ja tavallisetkin käyvät. Kolmelle mukulalle kun tarttee lahjat laittaa,ei työttömällä liikoja varoja ole. Käytetytkin kelpaisi, mutta mistä tietää ettei osta sikaa säkissä? Jos on antaa vinkkejä tai linkkejä otan niitä mielelläni selattavaksi.

En ainakaan noista osaa valita!

http://www.stadium.fi/urheilu/laskettelu/laskettelusukset#sort_attribute_1=ClickCount


https://www.budgetsport.fi/laskettelu/918/dg?closeGroup=918#category_facet=Sukset&targetgroups_facet=Miehet&targetgroups_facet=Pojat&price_limit_min=1.9&price_limit_max=549.0&price_min=1.9&price_max=549.0&sort=&yPositionBrand=0&yPositionGroup=0&yPositionSize=0&yPositionColor=0&page=


http://www.tori.fi/pirkanmaa?q=twin tip&cg=4010&w=3&st=s&st=g&c=0&ca=11&l=0&md=th

5

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Twinittäjä

      Kysy pojalta että haluaako laskea taaksepäin vai riittääkö normi sukset joissa twintip rakenne.

      • K2 712

        Nimenomaan temppusuksia toivoi, eli sellaisia missä on molemmat päät niin kuin "kärjet"


    • Twinittäjä

      Onko pojan ensimmäiset omat sukset koska jos on niin älä osta heti twinejä.

    • Skidlärare

      Eiköhän temppusukset ole kaikki rakenteeltaan twin tip -suksia, joten twinit siis tarvitset.

      Yksi vaihtoehto on ostaa ne esim. suksivuokraamosta tai outletista käytettynä. Tosin jälkimmäisessä on riskinsä, sillä myyjät eivät välttämättä tiedä suksista mitään. Ja onhan tietysti vielä Tori.fi yms, mutta tällöin ostajan olisi hyvä tietää suksista jotain.

      Turvallisinta on ostaa ne uutena. Junnujen sukset saa myös yleensä myytyä kohtuullisella hinnalla, joten se pienentään kustannuksia.

    • ostoss

      Hei,
      Huippulahja on kyseessä.
      IMHO Osta sukset ja siteet erikseen! Ei näytä kauniilta, mutta ei muuta vaihtoehtoa olekaan. Se käyttää sukset, et sinä.
      Järkevällä ostamisella voi tulla halvemmaksikin. Asennus on 20-30e.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      93
      2477
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      142
      2254
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2068
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1277
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      898
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      856
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      52
      684
    Aihe