Olisiko kiinnostusta vapaamuotoiseen retriittiin sunnuntai-iltapäivisin? Päivä alkaisi tunnin mittaisella meditaatiolla vaikka Kampin kappelissa. Sen jälkeen 30-60 min mittainen kävely ulkona. Sitten syömään ja taas kävelyä ja lopuksi meditaatio.
Kaikki tämä siis hiljaisuudessa toisten kanssa.
Muunlaisiakin ehdotuksia voi esittää.
Uudenlainen retriitti
4
265
Vastaukset 4
- Pro-kappeli
Kuulostaa kivalta! Mielelläni olisin mukana.
- Uudet tuulet
Kiva, että yksikin on innostunut. Toiminta perustuisi siis yhteisiin päätöksiin ja täyteen vapaaehtoisuuteen vailla mitään johtajaa tms. Ensimmäinen tapaaminen voisi olla 16.11. Meditaatio Kampin kappelissa voisi alkaa klo 12 ja kestää vaikka 30 minuuttia. Jokainen tulisi kappeliin omia aikojaan. Sitten ulkona sovittaisiin, mitä tehdään. Sopiiko?
- kiinnostunut II
Lähtikö tämä käyntiin? Voisin tulla mukaan 28.12. :)
- uudet tuulet
No ei lähtenyt. Yksin istuin kappelissa puolisen tuntia ja ulkopuolella seisoskelin 10 minuuttia, Ajankohta (sunnuntai klo 12) oli huono, koska kappeliin lappas turisteja koko ajan ja meteli oli valtava.
Voin tulla sinne kappelin ulkopuolelle seisoskeleen 28.12. ennen klo 12 ja katsotaan sitten, onko tästä ideasta mihinkään. Sopiiko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091763Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss273921- 67867
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö110681- 32591
- 88557
- 32550
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61549- 42532
- 37520