Olisiko kiinnostusta vapaamuotoiseen retriittiin sunnuntai-iltapäivisin? Päivä alkaisi tunnin mittaisella meditaatiolla vaikka Kampin kappelissa. Sen jälkeen 30-60 min mittainen kävely ulkona. Sitten syömään ja taas kävelyä ja lopuksi meditaatio.
Kaikki tämä siis hiljaisuudessa toisten kanssa.
Muunlaisiakin ehdotuksia voi esittää.
Uudenlainen retriitti
4
258
Vastaukset
- Pro-kappeli
Kuulostaa kivalta! Mielelläni olisin mukana.
- Uudet tuulet
Kiva, että yksikin on innostunut. Toiminta perustuisi siis yhteisiin päätöksiin ja täyteen vapaaehtoisuuteen vailla mitään johtajaa tms. Ensimmäinen tapaaminen voisi olla 16.11. Meditaatio Kampin kappelissa voisi alkaa klo 12 ja kestää vaikka 30 minuuttia. Jokainen tulisi kappeliin omia aikojaan. Sitten ulkona sovittaisiin, mitä tehdään. Sopiiko?
- kiinnostunut II
Lähtikö tämä käyntiin? Voisin tulla mukaan 28.12. :)
- uudet tuulet
No ei lähtenyt. Yksin istuin kappelissa puolisen tuntia ja ulkopuolella seisoskelin 10 minuuttia, Ajankohta (sunnuntai klo 12) oli huono, koska kappeliin lappas turisteja koko ajan ja meteli oli valtava.
Voin tulla sinne kappelin ulkopuolelle seisoskeleen 28.12. ennen klo 12 ja katsotaan sitten, onko tästä ideasta mihinkään. Sopiiko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell332114Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.471721Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121506Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041246Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041034Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76988- 59875
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,34862Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52799Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101753