Huomio siis!!Millaisia erikoismyymälöitä Kokkola tarvitsee?Tulemme kartoittamaan keskustan tarjonnan.Puutteet huomioidaan!Asusteliikkeita,erikoisliikkeitä,hifiä,leipomoa,extremeä,harrastusta,,!!!
UUSIA LIIKKEITÄ!
Salesmanager
232737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
H&M, Budoliike tai erikoisliike.
...
...tarvitaan
Ehdottomasti Kokkolassa pitäisi olla iso sisustusliike sekä IKEA!!!!!!Rakentaisiko jokin liike Ikealle tilat Kruunubyynsuoralle!???
kokkolassa ei ole kunnon urheilubaaria. chessissä voi valioliigaa katella (ainaki viime vuonna) jos muistaa varovasti pyytää avaamaan videotykin... rockissa oli se laajakangas, muttei sielläkään urheilua oo näyttäny pyörivän. lähimpänä on huissman, muttei kuitenkaan. eli kunnon sporttibaari ja homma lähtis liikkeelle viimeisen päälle sporttisesta nimestä! yks kunnon laajakangas ja 2-5 isoa televisiota. aluksi otteluiden yhteydessä halvat hinnat (esim. kokkolassa 2.5e pitkä on ennenkuulumatonta), niin johan alkais olemaan porukkaa.
jonnekin kaupungin ulkopuolelle ostoskeskus, jonne porukat vois ajella ilman seitsemiä liikennevaloja ja turhia ruuhkia.
Keskustassa liikkuminen on vaivalloista ja marketeissa joutuu jonottamaan pitkään.
Marketit ovat valitettavasti tappaneet monta "kyläkauppaa"
ei kuule tässä kaupungissa ole niin paljon liikennevaloja, että niihin normaalijärkinen nykyihminen hermostuis :) pois mettästä peikot, käykää junalla vaikka Helsingissä, siellä on suurkaupungin esimakua.
Paljon lisää vaatekauppoja: H&M,Spirit store,fiorella,One way etc.
Sit stockman,sokos,indiska,joku sisustusliike,ikea..
Kenkä kauppoja...din sko,andiamo
Uusia baareja..jossa ikärajasta pidetään kii!! =)
Joku kertoi,että iso saksalainen ketju olisi tulossa Kokkolaan??
Päihteetön ja uskonnoton nuorisokahvila, joka olisi myös viikonloppuiltaisin auki.
kokkolalaisetkin on joskus niin nuijia, että kantaa rahansa vaikkapa Vaasaan eikä jätä niitä tänne. En tarkoita tosiaan mitään H&M mutta hullua kun lähdetään Kärkkäiseltä hakeen viikonlopun ruuat!! Pitäs vähä miettiä, että jos kaikki tekis niin niin eihän täällä mikään yritys menesty. Itse en latin latia laita muiden kaupunkien kauppoihin, jos tiedän, että saman tuotteen voi ostaa Kokkolasta. Meistä kuluttajistahan nää jutut lähtee.Tännehän me verot maksetaan ja tänne meidän täytyy myös jättää valtaosa nettopalkasta edelleen hyödynnettäväksi.
ruokaa Kärkkäinen!!
ilimanmuuta ravintola jossa naistentantsut viikon jokaisena iltana,musiikki kasetilta,
Ehdottomasti ranskalainen muotiketju Kokkolaan!Ja naisten alusasuliike!
ranskalaisia vaatteita myydään jonkin verran In Stylessä
Ilmanmuuta Kokkolaan tarvitsemme Italialaistyylisen pienen kahviravintolan!Tiloja on, kuka saisi Marchellon ja Claudian Kokkolaan!!!Sellainen pieni nautinnollinen kahvio,hyvällä Italialaisella musiikilla!!!!
Jossain esim. hesassa vois pysyä hengissä tommonen. Tuskinpa näitä sulle aletaan tänne perustamaan.
NUORTEN VAATELIIKKEITÄ!! SELLAISIA JOITA TAVALLISET POJAT VOIVAT OSTAA VAATTEITA, EIKÄ VAIN NE PIKKUG RÄPPÄRIT!! SIIS VASTAAVIA KUIN JIM&JILL!!
Tulisipa englantilainen Hugleberry!Tai tanskalainen Cloe.Svetsiläinen Maroz!
Kokkolassa ei ole antikvariaattia! Indolan kirpputorille muuttanutta Agathaa ei koskaan voinut pitää oikeana kvariaattina (myi mm. pornoa). Käy kateeksi isompien paikkojen ihanat antikvariaatit.
Miten on mahdollista, ettei tämän kokosessa paikassa oo kunnon ampumaaseliikettä?? Joutuu meneen Kruunupyyhyn ennenku löytyy. Intersportista ei kannata ostaa mitään ku hinnat on 2X korkeemmat ku missään muualla maailmassa. Luulis että kysyntää ois ku harrastajiaki kuitenki löytyy?
Googlasin kokkolasta ase/eräliikkeitä. Törmäsin tällaiseen edellä olevaan viestiin.
Jos tilanne on edelleen tuommoinen, kuin edellinen kirjoittaja seitsemän vuotta, sitten todennut, taidan kiertää Kokkolan kaukaa ?
Sellainen käsityö liike, jossa myydään tiffanylasitarvikeita ja ennenkaikkea
taidevärilasia, josta voi tehdä tiffany lasitöitä, kuten lamppuja ja
ikkunaan tulevia lasitöitä.
Ennenkaikkea lasia, koska nyt joutuu tilaamaan netistä ja siinä on aina lasin rikkoontumisen riski ja olisihan se mukavampi valita lasi paikanpäällä, koska luonnossa lasi näyttää erilaiselta, kuin nettimyymälän kuvaston sivuilla.