Helmiäisnystyt peniksessä

jeesss

Moi! Voiko helmiäisnystyjä mitenkään poistaa?
Aikamoinen kosmeettinen haitta kuitenkin ja haluisin KOVASTI eroon niistä...

4

2378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IKnow

      Kosmeettinen haitta? Niitä ei kannata poistaa, koska niistä on hyötyä, sitten kun harrastat seksiä. Tyttö nauttii niistä.

    • Eipä

      Kyllä ne voidaan poistaa, mutta sitä ei suositella, koska helmiäsnystyistä ei ole mitään muuta haittaa, paitsi kosmeettinen. Lisäksi leikkauksessa on aina vaaroja. Yleensä nuo näpyt häviävät kokonaan 50 ikävuoteen mennessä ja noita saattaa olla jopa puolella nuorista miehistä.

      Niitten syntymekanismista ei tiedetä mitään, mutta iho tuottaa ne jotenkin. Ne eivät liity sukupuolitauteihin, eivätkä ne ole geneettisiä.

      Turvallisin keino päästä niistä eroon on laserterapia, mutta sekin on usein vaarallista, sillä se saattaa jättää arpia sekä vaikuttaa peniksen toimintaan.

    • beentheredonedat

      Itsellänikin oli hirveät paineet niiden suhteen, mutta kun sitten kun viimein uskaltauduin sen tyttöystän hankkimaan huomasin että ei niistä mitään haittaa ollutkaan. Toki se aluksi pelotti ja suihinotto vähän jännitti mutta kun asiat sanotuksi sai niin sen koommin asiaa ole tarvinnut miettiä. Kun sen huomaa ettei ne elämää pilaakkaan on ne sitten helppo hyväksyä ja jos muijjas niistä valittaa ja siksi ei halua seksiä ei tainnut suhde kovin hyvä alunperinkään olla:D

    • Anonyymi

      Turhaan niitä poistaa. Multa myös löytty tuollaiset. Ennen kun olin ikinä ees petipuuhiin päässyt nii häpesin noita aivan suunnattomasti. Nykyään oon sinut nystyjeni kanssa, kun kukaan ei niistä ollut sanonut mitään. Vasta sitten kumppanit ovat nämä edes huomanneet kun asiasta erikseen maininnut. Eikä ne ketään senkään jälkeen haitannut. Noita on noin jokatoisella miehellä. Toki jos katsoo paljon aikuisviihdettä niin siellä niitä ei kenelläkään ole, joko ei ollut alusta asti tai sitten poistettu laserilla kosmeettisten syiden vuoksi. Mutta oikeassa elämässä nuo eivät ole mikään haitta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      96
      2191
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2142
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1380
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      90
      1326
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1130
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1093
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe