Olen pelannut bg 1 ja 2 läpi ja mietin vaan, että mitä täällä puhutaan. Onko noissa peleissä paljon tuollasii "sivu tehtävii"? Esim. tuollasii, että etitään jotain juttui? Pelasin kummatkin vaan silleen, että menin aina sinne minne piti ja kartalla kävin aina niissä paikoissa jota sinne oli tullu ja niissä vanhoissakin uudestaan... En varmaan pelannu mitenkään täydellisesti.
Baldurs Gate
Elf
4494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No et todellakaan ja ihmettelen, että olet pystynyt siihen, koska pelkästään pääjuonen seuraamisesta saa niin vähän kokemusta, että ihme, että hahmosi olivat tarpeeksi voimakkaita kohtaamaan päävastukset. Kaikissa peleissä on sivutehtäviä, joita voit suoritella aina varsinaisen toiminnan välissä. Nämä sivutehtävät on usein ne parhaat kokemuksen, aarteiden ja maagisten tavaroiden lähteet, että ne kannattaa kyllä suorittaa, jos vaan voi.
Mistä niitä sivutehtäviä saa? Pitääkö joiltakin ihmisiltä kysyy?
Hyvä Sherlock.. Kannattaa puhua kaikille joilla on "nimi", heillä on lähes poikkeuksetta jotain omaa läppää.
te taidattekin puhua aina tietokone versiosta! Minä luulin, että kyse on ps 2 versiosta. Pleikkarillahan se peli ei ole niin hyvä, kun tietokoneella!