tätä määrää ainakin odotetaan, ja kaikki tulijat saavat jäädä. Tänä vuonna jopa 100 000 tulijan maaginen määrä saattaa rikkoontua ruotsissa, siihen päälle kun lisätään sitten perheenyhdistämisen kautta tulevat, niin määrä kaksin- tai kolminkertaistuu.
Määrät ovat hirmuisia ja on selvää että Ruotsi on upottamassa itseään vähitellen, tulijathan ovat pääosin kouluja käymättömiä muslimeita, joista ei juuri hyötyä ole maalle pidemmälläkään aikavälillä.
http://www.dn.se/nyheter/sverige/95000-asylsokande-i-sverige-2015/
Ajatella jos Lieksaan tulisi ensi vuonna vaikka 5000 mamua jostain päin maailmaa, se olisi täydellinen katastrofi kaupungille.
Ruotsiin 95 000 turvapaikanhakijaa 2015
5
270
Vastaukset
- konkurssi-
5000 mamua rikastuttaisi Lieksaa kummasti.
- vähän loppujen lopuks
N.200 tulossa ensi vuonna. Voi tulla myös ukrainalaisia ja syyrialaisia jonkin verran.
- bepanteenilletarvett
Siinä voisi jo hyysäritätinkin torttu rohtua , hehhhehhhheeee!
- niin kivaa!
Kyllä saattaisi herrojen naamarit venähtää, kun kunnantalon eteen pölähtäisi muutama tuhat mustanaamaa! Voisi sossuntädeille tulla kiirus täyttämään taikaseinää. Toivon todellakin, että näin kävisi, saavuttaisi mamuhurmio kliimaksinsa. Alkaisi raha virrata taas Lieksaan, tulisi kymmeniä uusia työpaikkoja, rakennustoiminta elpyisi ja suljetut koulut jouduttaisiin avaamaan meikäläisten kersoille. Mamukakarathan täyttäisivät keskustan opinahjot.
Olisipa oikea lottovoitto, päästäisiin taas lööppeihin ja teeveehen. Kauppiaat hykertelisivät hyllyjen takana tyytyväisyyttään, kaupungin ja valden rahat kulkeutuisivat lyhentämättöminä heidän kirstuihinsa.
Kaarisilta notkuisi natisten, kun valtavat mustanpuhuvat, kovaääniset mamulaumat velloisivat siinä eestaas.
Oi tätä onnea! Herrat antaisivat haastatteluja hymy korvissa ja kaikilla meillä olisi niiiin kivaa!
- Niin, Lieksaan
tulisi verotuloja esim. taksikuskien maksamana, mutta ei onnistu, koska rasisti mukiloi taksikuskin, jos se on somali. Eli rasistit ovat siis rasite myös taloudelle, tosin kuin maahanmuuttajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka522313Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1081675Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181