Mistä saa asunnon kun luottotiedot meni aikoinaan pikavippien takia ?
Luottotiedottomalle
5
425
Vastaukset
- voi sääl sääl sääl
Vaikea sanoa mistä, kukaan ei luota kun olet tiedot itse pilannut. Vain todella tyhmä ottaa pikavippejä, eläminen täytyy osata ilman niitäkin. Ilmeisesti et ole osannut ja nyt sitten saat kärsiä.
- tytykyky
Hakemuksia vain laittamaan. Monikin öuottotiedoton on saanut katon päänsä päälle..
- ihmejakummaon
SATO, VVO ja muut vastaavat paikalliset kunnan/kaupungin asuntoja tarjoavat yhtiöt tuskin eväävät luottotietojen menetyksen takia asuntohakemusta?
- oma_syysi
se on voi voi! 5v niin vanhentuu.
- luottotiedoton
Kyllä luottotiedokin asunnon saa. Se on kyllä ihme jos se yksityiseltä vuokranantajalta irtoaa. Niin kuin tuossa edellä oli, kaupungilta asunnon yleensä saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1766733Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1113195Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641676- 191649
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381516Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151293- 641253
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751143