Kaarina Suomen paras!

Hahahahahahahahha

12

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mielenkiintoinen !

      Yllättävä listaus ja asukkaitten itsensä tekemä. Itseäni hämmästyttää eniten tuo Jyväskyläläisten arvio omasta kaupungistaan. Sehän on ollut viimevuosina erittäin suuri muuttovoitto kaupunki. Johtuukohan huonot arviot palvelujen puutteesta vai mistä ?

      Top 10

      1. Kaarina
      2. Tampere
      3. Ylöjärvi
      4. Helsinki
      5. Kuopio
      6. Espoo
      7. Vaasa
      8. Nurmijärvi
      9. Rauma
      10. Kirkkonummi

      Bottom 10

      1. Kouvola
      2. Kotka
      3. Salo
      4. Lohja
      5. Mikkeli
      6. Järvenpää
      7. Nokia
      8. Savonlinna
      9. Jyväskylä
      10. Hyvinkää

      • työttömyyskylä

      • perusteluja kehiin

        Mitä vikaa on Mikkelissä, Jyväskylässä ja Hyvinkäässä? Ankeampiakin kaupunkeja löytyy vaikka kuinka. Väittäisin esim. Riihimäkeä ankeammaksi kuin Hyvinkäätä.


    • Luki.

      Mitä minä sanoin.

      Eli käytännössä se on turun alue.Tai läheisyys.

      Kuopio näytää olevan aivan helsingin veroinen,tämä oli minulle yllätys.

      • Mitäääääh!?!

        "Eli käytännössä se on turun alue.Tai läheisyys."

        No eikä ole! Kaarina on Kaarina - Turkua ei näy koko listassa! Tampere sen sijaan paistattelee 2. sijalla - ja Tampereen vierestä Ylöjärvi kolmosena.

        Tiesin kyllä, että sinulla on lukihäiriö, mutta en tiennyt että se on noin paha!


    • Vanha kaarinalainen

      Vanhana kaarinalaisena voin sanoa, että Turun vaikutus on suuri (=työpaikat). Toisaalta lapsille se on hyvää seutua kasvaa koska alue on staattinen ja koulut ovat hyviä, tai siis opettajat ovat kannustavia eikä mamuja ole.

    • gaagaaga

      Hoi Hoi!!

      Kaarina. Povaaks sie miul maat ja mannut!

    • Hehehehehehehhahahah

      Helsingin olisi luullut olevan Bottom 1

    • asdf324asdf234

      google mapsiin

      Turku Harbour, Turku
      K-supermarket Katariina, Hovirinnantie, Kaarin


      Kaarina on 10,35km Turun satamasta kahta tietä pitkin. Eikö tämä melkein kuuluisi Turun esikaupungiksi jne?
      vedätyksiä nämä mielipide jutut joita lehtien on pakko keksiä saadakseen mainos tuloja millä elää. hyvä paikka asua varmasti jollekin jolla jo on työpaikka siellä.. nää on sellaisia juttuja joita heitellään että saataisiin nuorta porukkaa ostamaan se ylihintainen asuntolaina jostain slummiutuvasta kaupungin vierestä. siis myynti mainoksia nämä ovat.

    • mitä sitten

      En tiennytkään sellaisesta kaupungista.

    • Anonyymi

      Pub cottonissa Markus diilaa

    • Anonyymi

      Hmm... " sivua ei löydy" ....

      Haiskahtaa asuntokeinottelijoiden laatimalta paremmuuslistalta siitä, missä kusettajat keräsivät parhaita voittoja !

      ... ja sopulit suurimpia tappioita, siksi ovat poistaneet kusetus-juttunsa.

      t. haans

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8396
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      501
      7666
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      222
      5719
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      97
      4789
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4664
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      171
      4526
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      110
      4497
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4226
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3850
    Aihe