Stadin palvelut

18100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mamujahan tuolla vaan asuu joten mitä väliä. Kebabbia sieltä saa joka kujalta.

Äänestä
  • Heh, hölmöintä näissä sinun kaikissa kebujutuissasi on se, että kebupaikkojen tiheys on suurempi lähes jokaisessa muussa kaupungissa suomessa :D

    Äänestä

  • mutta tyhmä kun olet kirjoitti:

    Heh, hölmöintä näissä sinun kaikissa kebujutuissasi on se, että kebupaikkojen tiheys on suurempi lähes jokaisessa muussa kaupungissa suomessa :D

    Juuri niin. Näiden aloitusten tehtailijalla on joku ihmeellinen, selittämätön pakkomielle kebabista. Ihan kuin Helsingissä ei muuta ruokaa olisi.

    Helsingissä on ravintoita jotka edustavat 41 eri maan ruokakulttuuria. Luultavasti esim. sushipaikkoja on Helsingissä huomattavasti enemmän kuin kebabia myyviä.

    Mutta eihän se ääliölle perille mene vaikka kuinka kertoisi asioiden todellisen tilan.

    Äänestä

  • Ei pakkomielteinen kirjoitti:

    Juuri niin. Näiden aloitusten tehtailijalla on joku ihmeellinen, selittämätön pakkomielle kebabista. Ihan kuin Helsingissä ei muuta ruokaa olisi.

    Helsingissä on ravintoita jotka edustavat 41 eri maan ruokakulttuuria. Luultavasti esim. sushipaikkoja on Helsingissä huomattavasti enemmän kuin kebabia myyviä.

    Mutta eihän se ääliölle perille mene vaikka kuinka kertoisi asioiden todellisen tilan.

    "Luultavasti esim. sushipaikkoja on Helsingissä huomattavasti enemmän kuin kebabia myyviä."

    Mikä vitsi! Oletko ikinä edes käynyt Stadissa? Kebabia myydään joka kulman takana - samoin juottoloita on tuhkatiheään.

    Tässä palvelussa on listattu OSA kebab-ravintoloista, ja niitä on 174 kpl Helsingissä.

    http://www.kebabille.com/arvostelut/arvostelut.php

    Väitätkö ihan tosissaan, että Stadissa on parisataa sushi-ravintolaa?

    Äänestä

  • Wanna bet? kirjoitti:

    "Luultavasti esim. sushipaikkoja on Helsingissä huomattavasti enemmän kuin kebabia myyviä."

    Mikä vitsi! Oletko ikinä edes käynyt Stadissa? Kebabia myydään joka kulman takana - samoin juottoloita on tuhkatiheään.

    Tässä palvelussa on listattu OSA kebab-ravintoloista, ja niitä on 174 kpl Helsingissä.

    http://www.kebabille.com/arvostelut/arvostelut.php

    Väitätkö ihan tosissaan, että Stadissa on parisataa sushi-ravintolaa?

    Http://eat.fi. Sieltä löytyy kattava valikoima stadin ravintoloita

    Äänestä

Hahahahahahahaha sushia turkkilaisittain ??
Stadi on ählämeiden mekka. Mamupääkaupunki jonka lähiruoka on tottavie kebab. Laita huntu päähän ja mene moskeijaan :))))

Äänestä

Somalinki!!!!

Äänestä

Vai sushiko muka suositumpaa stadissa kun kebab-ranskalaiset! Hahahahaahaa ei helvetti missä haavemaailmoissa sitä jotkut stadilaiset elävät...stadi on oikeasti naurettava tuppukylä/slummipääkaupunki!

Äänestä
  • Onkos suomessa joku toinen kaupunki joka on vähemmän tuppukylä kuin Helsinki? Valaisetko minua ja meitä muita. Miten en ole koskaan kuullutkaan sellaisesta?

    Kuinka paljon jossain takapajulassa asuminen voi oikein ihmistä katkeroittaa? No ainakin tästä ketjusta lukemieni viestiesi perusteella TODELLA paljon :D

    Äänestä

"Tavoite on johtanut siihen, että Helsinki järjestää ensi vuonna helsinkiläisten terveydenhuollon ja muut palvelut lähes samalla rahamäärällä kuin tänäkin vuonna." (HS)

Hyvä että rahat on melkein samat. Onhan tuo parempi tilanne kuin monella muulla paikkakunnalla, missä täytyy leikata rahamäärää kun seudulla on enää homeisia OK-taloja, vanhuksia, huoltoasema ja tyhjiä yritystiloja.

"Mikä vitsi! Oletko ikinä edes käynyt Stadissa? Kebabia myydään joka kulman takana - samoin juottoloita on tuhkatiheään." (Suomi24)

Tuohan kuulostaa hyvältä kun on kilpailua joka kulmassa kävelyetäisyydellä! Toista se on siellä savella kun huolto-aseman "ravintolaan" on 5 kilometriä ja kauppaan 10 km autolla. Katulyhdytkin on säästösyistä sammutettu, mikä näin talviaikaan on epämiellyttävää ellei vaarallista.

Kyllä se taitaa olla niin että vaikka asiat menisivät oikein huonoksi näin vaikeina aikoina, niin Helsingissä elämä jatkuu, kun taas monissa OKT-valtaisissa muuttotappiokunnissa lähes kaikki elämä loppuu omaan mahdottomuutensa.

Äänestä
  • Elämä jatkuu? Eli raiskaukset kaisaniemenpuistossa?

    Äänestä

  • kuulostaa tosiaan, kun kebab-räkälöiden ja juottoloiden määrä vaan lisääntyy. "Kilpailua jo kulmassa kävelyetäisyydellä", toteaa hän. Ikäänkuin juottoloista ei olisi mitään haittavaikutuksia. Ei ne porttikonkien virtsanhajut ja katujen oksulammikot ihan tyhjästä ilmesty.

    Äänestä

Stadi

-Palvelut

-Kebab

-Minareetit

-Tallinan aukion perussuomalaiset

Äänestä

Mutta rottia riittää. Tänään näin Kontulan ostarilla 5 rottaa, olivat isoja ja lihavia, hävisivät metroon päin.

Äänestä

Kohtuu "hienon" näkönen jätkä tää ku kävin kattomassa facebookista :D

Ei juma....

Äänestä

Stadissa asutaan vain ja ainoastaan pakon alla. Surkea koulutus joten muualta ei töitä saa. Luuserit joutuu helsinkiin. Niin se vain on.

Äänestä

Nehän suosivat siellä hässinkissä monikulttuurismiehiä maahanmuuttajina. Hässinkissä on paljon viherpössyttelijäfeministejä, ja niiden mielestä juurikin monikulttuurismiehet ovat parempia sinne.

Äänestä
  • Somalialaiset alkaa olla jo paikoin stadin valtaväestöä. Tulee mieleen LA, mutta siellä onneksi meksikolaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helsingin exasukki kirjoitti:

http://www.hs.fi/kaupunki/a1415168413451

Stadi!

Ei palveluita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu