Yrittäjää kiusataan.

A y L Marbellasta

TIEDOTE

Lopetamme välitystoiminnan. Toistuvien kiusaamisen ja väärien ilmiantojen johdosta olemme lopettamassa asuntojen myyntiin liittyvän toiminnan. Olemme lopettaneet kokosivun lehti-ilmoittelun lehdessä, joka on ilmestynyt Aurinkorannikolla.

Sen Te saitte aikaiseksi, yrittäjät ja vääriä ilmiantoja tehneet ihmiset. Jouduimme jatkuvan kiusaamisen kohteeksi ja olemme kokeneet suurta vääryyttä taholtanne.

Jatkossa keskitymme muutto- ja sisustuspalvelujen kokonaisvaltaiseen palveluun, sekä parvekeiden ja terassien jatkojalostamiseen palvellakseen monipuolisempaa käyttötarkoitusta ja asumisen turvallisuutta. Myös kodin hälytysjärjestelmien myynti ja asennus on tuotteistettavana.

Kotisivumme tulevat uudistumaan vuoden 2015 alusta ja nyt myynnissä olevat kohteet ja niihin tulleet kyselyt ohjaamme ruotsalaiselle, suomea puhuvalle yhteistyökumppanillemme.

Toimiessamme ulkomaalaisten eli ei suomalaisten kanssa, meillä ei ole ollut koskaan mitään ongelmaa ja asiakaspalveluun liittyvät palautteet on ollut ainoastaan positiivisiä. Keskitymme jatkossa kansainvälisten asiakkaiden palveluun.

Tulemme jatkamaan oikeuksiemme peräämistä tarvittavissa oikeusportaissa, vaikka mediassa on asiasta toisin ja totuudenvastaisesti tiedotettu.

Terveisin Marbellasta, suomalainen yrittäjäpariskunta

15

1101

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • junttilasta

      Oikea asiakaskunnan valinta.
      Ulkomaalaiset ovat niin paljon fiksumpiakin.
      Parempaa menestystä heidän parissaan!

    • Voi voi

      Heh, ja ruotsalaisen suomea puhuvan yhteistyökumppanin nimi oli... ei kai vain kuuluisa ystävämme Tommy J.? :-)))

    • Las ja Los

      SE -lehti kirjoitti, että jäljillä ollaan vuokrahuijarin osalta.
      Onkohan kyseessä samat yrittäjät [email protected] takana. Voiko joku valaista asiaa hieman, jos tietoa on. Vuokrahuijarit täytyy saada kiinni ja julkisuuteen nimet. Tällä on muiden huijareiden tai sitä suunnittelevien suhteen ennakoiva vaikutus.

    • Voih

      Voi voi.
      Sita saa mita tilaa.

    • pois vaan

      onneks nyt yksi paska saatiin pois

    • Surulliselle äidille

      aikaisempien ketjujen, surullinen äiti. Täälläkin kirjoittelet, jo pari ketjua olet yöllä kommentoinut. Tekisit jotain muuta, esim. nukkusit. Ryyppäämisesi ei ole terveydelle hyväksi, saati sitten lapsillesi, sikäli mikäli niitä sulla edes on.

      • Laps suomen ällös...

        Jos bisnestä haluaa tehdä(kannattavaa/voitollista) on järkevää pysytellä erossa Suomalaisista!
        Suurinosa p-aukinaisia penninvenyttäjiä.


      • tietoa on
        Laps suomen ällös... kirjoitti:

        Jos bisnestä haluaa tehdä(kannattavaa/voitollista) on järkevää pysytellä erossa Suomalaisista!
        Suurinosa p-aukinaisia penninvenyttäjiä.

        Aivan totta. Kannattaa etsiä helpommin höynäytettäviä suomalaisten ulkopuolelta jos vaan kielitaito riittää. Useammalla rannikolle pesiytyneeltä ei taivu, joten sitä kannattavaa ja voitollista "yrittämistä" pitää yrittää vain maanmiesten keskuudessa.
        Laps suomen ällös... taitaa kuulua niihin rannikolle kultaa vuolemaan lähteneisiin ja pettyneisiin. Se on sitten asiakkaiden vika, jos eivät olekaan riittävästi hänen "yrittäjyyttään" tukeneet ja maksaneet ylihintaa. Kyllä näitä maitojunalla palaajia riittää.


      • Laps suomen...
        tietoa on kirjoitti:

        Aivan totta. Kannattaa etsiä helpommin höynäytettäviä suomalaisten ulkopuolelta jos vaan kielitaito riittää. Useammalla rannikolle pesiytyneeltä ei taivu, joten sitä kannattavaa ja voitollista "yrittämistä" pitää yrittää vain maanmiesten keskuudessa.
        Laps suomen ällös... taitaa kuulua niihin rannikolle kultaa vuolemaan lähteneisiin ja pettyneisiin. Se on sitten asiakkaiden vika, jos eivät olekaan riittävästi hänen "yrittäjyyttään" tukeneet ja maksaneet ylihintaa. Kyllä näitä maitojunalla palaajia riittää.

        Se koira älähtää johon...


    • 50+8

      Mitä sitä kiistämään suurinosa suomalaisista ovat rahattomia, onnettomia
      holisteja.

      • Ängri pirts

        Niin on,ja kateellisia toisilleen!


    • Kusetusta

      http://www.mol.fi/tyopaikat/tyopaikkatiedotus/haku/hae.htm?lang=fi&tarkempiHaku=false&rows=&sort=&hakusanakentta=sanahaku&hakusana=&alueet=Pohjois-Savo, &ilmoitettuPvm=5&vuokrapaikka=---

    • Työkkärin uusin

      Avaamme lisää myyntiyksiköitä ja nyt haemme osaavaa ja yrittäjähenkistä myyntipäällikköä vastaamaan uuden avattavan outbound myyntiyksikön toiminnasta.

      Tarjoamme:
      -hyvän palkan, mikä vastaa tehtyä tulosta myyntiyksikkötasolla
      -hyvät edut
      -mahdollisuuden edetä ja kehittyä työuralla
      -joustavan ja innovatiivisen työympäristön
      -haasteellisen tehtäväkentän
      -koulutuksen tuotteisiin ja tehtävään

      Edellytämme
      -kykyä ja mahdollisuutta sitoutua työtehtäviin
      -kaupallista koulutusta ja/tai sitä vastaavaa työkokemusta
      -myyntitaitoa ja näyttöä siitä
      -terveitä elämantapoja
      -halua menestyä
      -aiempaa kokemusta

      Valitun henkilön vastuualueena on suoramyyntitoimiston päivittäinen johtaminen. Myyntitoimiston vetäjän tehtäviin kuuluvat mm. rekrytointi, myyntikoulutus ja myynnin päivittäinen valvonta kaikkine osa-alueineen.

      Hakemukset osoitteeseen: [email protected]

      WWW-osoite http://www.NordVoice.com
      Yhteystiedot Vapaamuotoiset hakemukset cv:n ja toivomuksien kanssa
      email: [email protected]
      Työpaikan osoite Savonkatu, 74100 IISALMI
      Palkkaus 3150€/kk Lisät
      Työkokemus ei lainkaan - 1v
      Työ alkaa sopimuksen mukaan
      Työaika kokoaikatyö
      Työn kesto yli 12 kuukautta
      Jätä hakemus Email: [email protected]
      Ilmoitus jätetty 09.11.2014
      Ilmoitusnumero 8582200
      Share on facebookShare on twitterShare on gmailMore Sharing Services

    • Anonyymi

      "Toimiessamme ulkomaalaisten eli ei suomalaisten kanssa, meillä ei ole ollut koskaan mitään ongelmaa ja asiakaspalveluun liittyvät palautteet on ollut ainoastaan positiivisiä. Keskitymme jatkossa kansainvälisten asiakkaiden palveluun."

      Ongelmia aiheuttaneet vain suomalaiset. Jotain siinä luonteessa....

    • Anonyymi

      Ongelmia tulee enimmäkseen suomalaisten kanssa. Kieroja korkkiruuveja kuin ovat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      181
      1505
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      84
      1312
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1048
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      879
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      773
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      9
      711
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      646
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      103
      602
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      586
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      557
    Aihe