TIEDOTE
Lopetamme välitystoiminnan. Toistuvien kiusaamisen ja väärien ilmiantojen johdosta olemme lopettamassa asuntojen myyntiin liittyvän toiminnan. Olemme lopettaneet kokosivun lehti-ilmoittelun lehdessä, joka on ilmestynyt Aurinkorannikolla.
Sen Te saitte aikaiseksi, yrittäjät ja vääriä ilmiantoja tehneet ihmiset. Jouduimme jatkuvan kiusaamisen kohteeksi ja olemme kokeneet suurta vääryyttä taholtanne.
Jatkossa keskitymme muutto- ja sisustuspalvelujen kokonaisvaltaiseen palveluun, sekä parvekeiden ja terassien jatkojalostamiseen palvellakseen monipuolisempaa käyttötarkoitusta ja asumisen turvallisuutta. Myös kodin hälytysjärjestelmien myynti ja asennus on tuotteistettavana.
Kotisivumme tulevat uudistumaan vuoden 2015 alusta ja nyt myynnissä olevat kohteet ja niihin tulleet kyselyt ohjaamme ruotsalaiselle, suomea puhuvalle yhteistyökumppanillemme.
Toimiessamme ulkomaalaisten eli ei suomalaisten kanssa, meillä ei ole ollut koskaan mitään ongelmaa ja asiakaspalveluun liittyvät palautteet on ollut ainoastaan positiivisiä. Keskitymme jatkossa kansainvälisten asiakkaiden palveluun.
Tulemme jatkamaan oikeuksiemme peräämistä tarvittavissa oikeusportaissa, vaikka mediassa on asiasta toisin ja totuudenvastaisesti tiedotettu.
Terveisin Marbellasta, suomalainen yrittäjäpariskunta
Yrittäjää kiusataan.
15
707
Vastaukset
- junttilasta
Oikea asiakaskunnan valinta.
Ulkomaalaiset ovat niin paljon fiksumpiakin.
Parempaa menestystä heidän parissaan! - Voi voi
Heh, ja ruotsalaisen suomea puhuvan yhteistyökumppanin nimi oli... ei kai vain kuuluisa ystävämme Tommy J.? :-)))
- Las ja Los
SE -lehti kirjoitti, että jäljillä ollaan vuokrahuijarin osalta.
Onkohan kyseessä samat yrittäjät [email protected] takana. Voiko joku valaista asiaa hieman, jos tietoa on. Vuokrahuijarit täytyy saada kiinni ja julkisuuteen nimet. Tällä on muiden huijareiden tai sitä suunnittelevien suhteen ennakoiva vaikutus. - Voih
Voi voi.
Sita saa mita tilaa. - pois vaan
onneks nyt yksi paska saatiin pois
- Surulliselle äidille
aikaisempien ketjujen, surullinen äiti. Täälläkin kirjoittelet, jo pari ketjua olet yöllä kommentoinut. Tekisit jotain muuta, esim. nukkusit. Ryyppäämisesi ei ole terveydelle hyväksi, saati sitten lapsillesi, sikäli mikäli niitä sulla edes on.
- Laps suomen ällös...
Jos bisnestä haluaa tehdä(kannattavaa/voitollista) on järkevää pysytellä erossa Suomalaisista!
Suurinosa p-aukinaisia penninvenyttäjiä. - tietoa on
Laps suomen ällös... kirjoitti:
Jos bisnestä haluaa tehdä(kannattavaa/voitollista) on järkevää pysytellä erossa Suomalaisista!
Suurinosa p-aukinaisia penninvenyttäjiä.Aivan totta. Kannattaa etsiä helpommin höynäytettäviä suomalaisten ulkopuolelta jos vaan kielitaito riittää. Useammalla rannikolle pesiytyneeltä ei taivu, joten sitä kannattavaa ja voitollista "yrittämistä" pitää yrittää vain maanmiesten keskuudessa.
Laps suomen ällös... taitaa kuulua niihin rannikolle kultaa vuolemaan lähteneisiin ja pettyneisiin. Se on sitten asiakkaiden vika, jos eivät olekaan riittävästi hänen "yrittäjyyttään" tukeneet ja maksaneet ylihintaa. Kyllä näitä maitojunalla palaajia riittää. - Laps suomen...
tietoa on kirjoitti:
Aivan totta. Kannattaa etsiä helpommin höynäytettäviä suomalaisten ulkopuolelta jos vaan kielitaito riittää. Useammalla rannikolle pesiytyneeltä ei taivu, joten sitä kannattavaa ja voitollista "yrittämistä" pitää yrittää vain maanmiesten keskuudessa.
Laps suomen ällös... taitaa kuulua niihin rannikolle kultaa vuolemaan lähteneisiin ja pettyneisiin. Se on sitten asiakkaiden vika, jos eivät olekaan riittävästi hänen "yrittäjyyttään" tukeneet ja maksaneet ylihintaa. Kyllä näitä maitojunalla palaajia riittää.Se koira älähtää johon...
- 50+8
Mitä sitä kiistämään suurinosa suomalaisista ovat rahattomia, onnettomia
holisteja.- Ängri pirts
Niin on,ja kateellisia toisilleen!
- Kusetusta
http://www.mol.fi/tyopaikat/tyopaikkatiedotus/haku/hae.htm?lang=fi&tarkempiHaku=false&rows=&sort=&hakusanakentta=sanahaku&hakusana=&alueet=Pohjois-Savo, &ilmoitettuPvm=5&vuokrapaikka=---
- Työkkärin uusin
Avaamme lisää myyntiyksiköitä ja nyt haemme osaavaa ja yrittäjähenkistä myyntipäällikköä vastaamaan uuden avattavan outbound myyntiyksikön toiminnasta.
Tarjoamme:
-hyvän palkan, mikä vastaa tehtyä tulosta myyntiyksikkötasolla
-hyvät edut
-mahdollisuuden edetä ja kehittyä työuralla
-joustavan ja innovatiivisen työympäristön
-haasteellisen tehtäväkentän
-koulutuksen tuotteisiin ja tehtävään
Edellytämme
-kykyä ja mahdollisuutta sitoutua työtehtäviin
-kaupallista koulutusta ja/tai sitä vastaavaa työkokemusta
-myyntitaitoa ja näyttöä siitä
-terveitä elämantapoja
-halua menestyä
-aiempaa kokemusta
Valitun henkilön vastuualueena on suoramyyntitoimiston päivittäinen johtaminen. Myyntitoimiston vetäjän tehtäviin kuuluvat mm. rekrytointi, myyntikoulutus ja myynnin päivittäinen valvonta kaikkine osa-alueineen.
Hakemukset osoitteeseen: [email protected]
WWW-osoite http://www.NordVoice.com
Yhteystiedot Vapaamuotoiset hakemukset cv:n ja toivomuksien kanssa
email: [email protected]
Työpaikan osoite Savonkatu, 74100 IISALMI
Palkkaus 3150€/kk Lisät
Työkokemus ei lainkaan - 1v
Työ alkaa sopimuksen mukaan
Työaika kokoaikatyö
Työn kesto yli 12 kuukautta
Jätä hakemus Email: [email protected]
Ilmoitus jätetty 09.11.2014
Ilmoitusnumero 8582200
Share on facebookShare on twitterShare on gmailMore Sharing Services - Anonyymi
"Toimiessamme ulkomaalaisten eli ei suomalaisten kanssa, meillä ei ole ollut koskaan mitään ongelmaa ja asiakaspalveluun liittyvät palautteet on ollut ainoastaan positiivisiä. Keskitymme jatkossa kansainvälisten asiakkaiden palveluun."
Ongelmia aiheuttaneet vain suomalaiset. Jotain siinä luonteessa.... - Anonyymi
Ongelmia tulee enimmäkseen suomalaisten kanssa. Kieroja korkkiruuveja kuin ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä442369Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi2662260- 1151604
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461320- 1151267
Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://271157PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1411150- 741039
- 661007
- 70970