Mitä muuta hyötyä sapatista on kuin taloudellista hyötyä papistolle ja organisaatiolle?
Vastaukset 10
- tärkeää
Viikottainen aivopesu on tärkeää ja tietysti sapattina jäsenistöltä pois kerättävä raha on vielä tärkeämpää.
- TV1: ohjelmia
Tänään torstaina 6.11. klo 22.00 TV1:n ohjelmia. Ulkolinja: Vatikaanin pankin skandaali. Katolisia pappeja syytetään muun muassa kavalluksesta, lahjuksista ja haureudesta jne....
- pyh!
Sua riivaa tuo valheen henki koko ajan.
Sapatti on JUMALAN käsky.- pih!
Adventistit rikkovat jatkuvasti sapattia.
- Dokumentti
pih! kirjoitti:
Adventistit rikkovat jatkuvasti sapattia.
"Tänään torstaina 6.11. klo 22.00 TV1:n ohjelmia. Ulkolinja: Vatikaanin pankin skandaali. Katolisia pappeja syytetään muun muassa kavalluksesta, lahjuksista ja haureudesta jne.... !
Katsoin tuon silmiäavaavan dokumentin ja kannattaa kaivaa tuo ohjelma YLE ARENALTA muidenkin katsottavaksi. - kukkuluuruu....
Dokumentti kirjoitti:
"Tänään torstaina 6.11. klo 22.00 TV1:n ohjelmia. Ulkolinja: Vatikaanin pankin skandaali. Katolisia pappeja syytetään muun muassa kavalluksesta, lahjuksista ja haureudesta jne.... !
Katsoin tuon silmiäavaavan dokumentin ja kannattaa kaivaa tuo ohjelma YLE ARENALTA muidenkin katsottavaksi.Oletko tajunnut että tämän palstan nimi on adventismi.
Jos sinulla on älliä niin mene katoliset palstalle.
Adventismi aiheuttaa pitkässä juoksussa sokeutta ja aivoissa vakavia muutoksia. kukkuluuruu.... kirjoitti:
Oletko tajunnut että tämän palstan nimi on adventismi.
Jos sinulla on älliä niin mene katoliset palstalle.
Adventismi aiheuttaa pitkässä juoksussa sokeutta ja aivoissa vakavia muutoksia.Monille näyttää olevan ihan adventismin ydintä se, että etsitään ja tuodaan julki muiden uskonsuuntien piirissä tapahtuneita väärinkäytöksiä ja häpeällisiä juttuja.
Yksi tapa nostaa omaa päätään on tyrkkiä muita alemmaksi.- lesken kahiseva
Dokumentti kirjoitti:
"Tänään torstaina 6.11. klo 22.00 TV1:n ohjelmia. Ulkolinja: Vatikaanin pankin skandaali. Katolisia pappeja syytetään muun muassa kavalluksesta, lahjuksista ja haureudesta jne.... !
Katsoin tuon silmiäavaavan dokumentin ja kannattaa kaivaa tuo ohjelma YLE ARENALTA muidenkin katsottavaksi.Adventtikirkossa 52 x sapatilla rahastus / vuosi.
SDA ei ole kiinnostunut lesken rovosta vaan kahisevasta ja tämä on psstoreille mannaa. - palstoja seurannut !
v.aari kirjoitti:
Monille näyttää olevan ihan adventismin ydintä se, että etsitään ja tuodaan julki muiden uskonsuuntien piirissä tapahtuneita väärinkäytöksiä ja häpeällisiä juttuja.
Yksi tapa nostaa omaa päätään on tyrkkiä muita alemmaksi.Oletko varma että oli adventisti ? Sama ilmoitus on ollut monella muullakin palstalla ! Esim. Helluntailaisten palstalla.
- ei liity aloitukseen
palstoja seurannut ! kirjoitti:
Oletko varma että oli adventisti ? Sama ilmoitus on ollut monella muullakin palstalla ! Esim. Helluntailaisten palstalla.
Mitä sitten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää811049Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani186742- 40675
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br200661Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai160635- 100605
- 36519
- 40517
- 24498
- 34452