uusi ihastus

Hopeinen pilvi

hei, olen ihastunut mieheen jota en tunne mitenkään entuudestaan. Hän tulee vapaa-ajalla silloin tällöin vastaan. Voisiko asia edetä välillämme, luulen että kiinnostus ei ihan yksipuolista ole.

1

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Välillänne on jotenkin yhteyden etsimistä, tai etsiä siis eri vaihtoehtoja jotka auttavat eteenpäin. Sinä olet joutunut vähän tiukkaan paikkaan mutta mies on levollinen, tunteellista uudistumista jotenkin kun tuntee että jotain uutta ja jännää voi avautua. Teillä ei tule oikein olemaan toimintaa välillänne lähikuukausien aikana, ei ehkä ole mahdollisuutta, jokin ei ole selvää ja tässä on jotain heikkoutta, ratkaisematonta, mutta mies jotenkin olisi valmis kuitenkin vaikka kysymään sinua ihan treffeille kun jotenkin pahin on ohitse. Sinä näet mahdollisuuksia johonkin mutta jätät vähän tilanteen siihen kun olet jo tehnyt osasi ajattelet ja odotat parempia mahdollisuuksia. Ja kun katson eteenpäin vuoden toiselle puoliskolle niin siellä näkyy jotain positiivista välillänne, joko tapaat miestä jossain juhlassa tai sitten vapaa-aikana tätä positiivista toteutusta, näen siellä miehen suhteen vähän vakavuutta siinä että on käsittänyt jotakin mitä teillä voi olla välillänne ja että hän pohtii tilannetta ja että sinä jotenkin pääset ongelmien yli siellä lähinnä kommunikoinnin puolella jolloin pääset tuomaan itseäsi esiin. Tämä jää sitten vähän avoimeksi, jokin ei ole vielä valmista ja toisia katsotaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7235
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      179
      2296
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1788
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1450
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1413
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1216
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1155
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1086
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1049
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      271
      1038
    Aihe