Hae apua. Juttele psykiohenkilölle, kuraattorille, tai jollekulle muulle ammattitaitoiselle. Kerro suicidaalisista ajatuksistasi, mielialan vaihteluistasi ja jatkuvista epäilyistäsi. Luultavasti sinusta saadaan normaali, sillä ongelmasi vaikuttavat aika lieviltä. Mutta ne voivat pahentua, joten hae apua.
Aluksi ajattelin, että antaa sen vain tappaa itsensä. Päästäänpä yhdestä trollista eroon. Mutta ei noin luovaa persoonaa kannata heittää hukkaan. HAKEUDU HOITOON, ENNEN KUIN ONGELMASTASI TULEE OIKEASTI VAKAVA!
Raippari
2
52
Vastaukset
Raippari, tekstiesi perusteella minäkin kehotan sinua hakemaan apua. Vähintäänkin kouluterveydenhoitajalle voit mennä juttelemaan. Ei kannata jäädä yksin omien huolien ja ongelmien kanssa, vaan kannattaa puhua niistä jollekin.
Olen samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643680
- 663462
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa903277SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p582702- 712522
- 562201
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.501340Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411125Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171102Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261088
