Esim. Tallinna-korttihan maksaa n. kuusi euroa, jolla pääee vapaasti kulkemaan kuuden tunnin ajan. Eikö yksi taksimatka helposti tee jo sen verran.
Vastaukset 4
- Roman.Durak
Menet paikalliselle kioskille (esim. R-Kiosk). Pyydät: Kymme Piletit. Ja annat myyjälle 70 EKK. Olet onnellisesti kymmenen paikallisliikenteen matkan-lippuvihon omistaja.
Eli Bussit, Trolleyt ja Ratikat.
Kesällä hinta oli 70 EKK. Todennäköisesti edelleen.- tyyris tyllerö
Tallinna Ühistranspordi=julkiset liikennevälineet. Osta kartta www.regio.ee (ühistranspordikaardid . Katso linjat http://veeb.tallinn.ee/transport/pikasa/scripts.php nimeindex = Tallinnan liikennelaitoksen linjakartta osoitteineen)
- Tarkka markka euroaikanakin
on sama hinta 70 eek. Ostin eilen uuden 10 matkan lippuvihkon.
- Ukas
Tallinnan julkisissa on tunnelmaa.
Olen monasti vain ajellut Tallinnan buseilla ja katsellut kaupunkia. Monet linjat tulevat myös takaisin, jos haluaa vain käydä pikaisesti katsomassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e109505Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410