Raiskattu?

Satu1234

Noin 2viikkoa sitten baari-illan jälkeen taksijonosta lähti/änkeyty matkaan ihan perusjamppa. Olin todella humalassa ja sen varjolla suostuvainen seksiin, tosin maaten puoliksi sammuneena. Seuraavana aamuna heräsin pahoinvointiin ja hirvittävään ahdistusmorkkikseen, kun tajusin mikä minun vieressäni nukkui...
Samantien alkoi lääppiminen ja seksin vonkaus. Kieltäydyin ja silti äijä painoi päälle, lopulta piti minusta kiinni kunnes laukesi, vaikka koitin pistää tosissani vastaan.
Mies lähti tämän jälkeen.

Soitin samantien ystävälleni, joka sanoi, että se ei ollut raiskaus, koska olin aikaisemmin antanut.. "no big deal"

Kuitenkin olo on häpäisty ja likainen. Onko todella näin, että asia on minun oma syyni?

5

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TumppiTi

      No kyllä siinä mielessä on ja tuosta tiedät mihin juoppttelu johtaa on se myös Raiskaus on se jätkä sika mutta otat siitä opilsesi Juopottelu ei kannata moni mies ensin juottaa naisen
      Ja sen jälkeen saa helposti pi...a nai
      nai niin että tuntuu se on ikivanha konsti ja siihen retkuun vaan moni menee ikävää mutta totta

    • niin ja niin

      Oma vika vai oliko ajatuksena tehdä tiliä raiskausyytteellä?Ei kaikki miehet alistu noihin syytteisiin joillakin on todisteet jotta antoi halukkaasti(piilossa kamera)tai sitten hullu joka ei jätä ikinä enään rauhaan tai tappaa jos syytteen saa.Itse valitset sillä kyllä tuo aamuinen oli raiskaus lain mukaan.

    • Hyvä, että olet lähtenyt hakemaan neuvoa. Raiskaus tarkoittaa toisen henkilön pakottamista sukupuoliyhteyteen. Kerroit kieltäytyneesi ja laittaneesi vastaan, mutta siitä huolimatta hän jatkoi. Kyseessä on siis sukupuoliyhteyteen pakottaminen kiinnipitämällä eli raiskaus.
      Humalassa olemisella ja edellisen illan tapahtumilla ei ole mitään merkitystä asiaan. Mikään asia ei tee raiskauksesta hyväksyttävää.

      Olet kokenut rikoksen, johon olet itse täysin syytön. Olisi tärkeää, että pääsisit keskustelemaan asiasta. Halutessasi voit ottaa yhteyttä lähimpään Rikosuhripäivystyksen palvelupisteeseen, josta saat ohjeita ja tukea (www.riku.fi)
      -RIKUJenni

    • Naisvaltaa

      Aika paljon kasvaisi tilastot kun miehet ilmoittaisi kaikki känni illan panot poliisille.. "Joo panin muijaa mutta aamulla se otti multa suihin kun heräsin ja se oli susi ruma sanoin että lopeta mutta se vain imi" eihän siinä voi tehdä mitään kun toinen voi vaikka purra peniksen irti.
      Eli tuohan on raiskaus mutta jos mies sanoo että näin kävi niin poliisit vain nauraa ja samoin rikosuhripäivystys.
      RIKU voisi muut

    • Luottotiedotonassnmb6

      Antti Tuiskun jättikonsertissa täysin ennennäkemätön aloitus Areenan katosta laskettiin poliisiauto. Hieman velallisena tiedustelisin kannattako pakollinen liikennevakuutus?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      136
      6753
    2. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      158
      5718
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      56
      4468
    4. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      112
      3998
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      15
      3909
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      41
      3731
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      68
      3456
    8. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      32
      3136
    9. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      232
      2908
    10. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2413
    Aihe