Noin 2viikkoa sitten baari-illan jälkeen taksijonosta lähti/änkeyty matkaan ihan perusjamppa. Olin todella humalassa ja sen varjolla suostuvainen seksiin, tosin maaten puoliksi sammuneena. Seuraavana aamuna heräsin pahoinvointiin ja hirvittävään ahdistusmorkkikseen, kun tajusin mikä minun vieressäni nukkui...
Samantien alkoi lääppiminen ja seksin vonkaus. Kieltäydyin ja silti äijä painoi päälle, lopulta piti minusta kiinni kunnes laukesi, vaikka koitin pistää tosissani vastaan.
Mies lähti tämän jälkeen.
Soitin samantien ystävälleni, joka sanoi, että se ei ollut raiskaus, koska olin aikaisemmin antanut.. "no big deal"
Kuitenkin olo on häpäisty ja likainen. Onko todella näin, että asia on minun oma syyni?
Raiskattu?
5
874
Vastaukset
- TumppiTi
No kyllä siinä mielessä on ja tuosta tiedät mihin juoppttelu johtaa on se myös Raiskaus on se jätkä sika mutta otat siitä opilsesi Juopottelu ei kannata moni mies ensin juottaa naisen
Ja sen jälkeen saa helposti pi...a nai
nai niin että tuntuu se on ikivanha konsti ja siihen retkuun vaan moni menee ikävää mutta totta - niin ja niin
Oma vika vai oliko ajatuksena tehdä tiliä raiskausyytteellä?Ei kaikki miehet alistu noihin syytteisiin joillakin on todisteet jotta antoi halukkaasti(piilossa kamera)tai sitten hullu joka ei jätä ikinä enään rauhaan tai tappaa jos syytteen saa.Itse valitset sillä kyllä tuo aamuinen oli raiskaus lain mukaan.
Hyvä, että olet lähtenyt hakemaan neuvoa. Raiskaus tarkoittaa toisen henkilön pakottamista sukupuoliyhteyteen. Kerroit kieltäytyneesi ja laittaneesi vastaan, mutta siitä huolimatta hän jatkoi. Kyseessä on siis sukupuoliyhteyteen pakottaminen kiinnipitämällä eli raiskaus.
Humalassa olemisella ja edellisen illan tapahtumilla ei ole mitään merkitystä asiaan. Mikään asia ei tee raiskauksesta hyväksyttävää.
Olet kokenut rikoksen, johon olet itse täysin syytön. Olisi tärkeää, että pääsisit keskustelemaan asiasta. Halutessasi voit ottaa yhteyttä lähimpään Rikosuhripäivystyksen palvelupisteeseen, josta saat ohjeita ja tukea (www.riku.fi)
-RIKUJenni- Naisvaltaa
Aika paljon kasvaisi tilastot kun miehet ilmoittaisi kaikki känni illan panot poliisille.. "Joo panin muijaa mutta aamulla se otti multa suihin kun heräsin ja se oli susi ruma sanoin että lopeta mutta se vain imi" eihän siinä voi tehdä mitään kun toinen voi vaikka purra peniksen irti.
Eli tuohan on raiskaus mutta jos mies sanoo että näin kävi niin poliisit vain nauraa ja samoin rikosuhripäivystys.
RIKU voisi muut - Luottotiedotonassnmb6
Antti Tuiskun jättikonsertissa täysin ennennäkemätön aloitus Areenan katosta laskettiin poliisiauto. Hieman velallisena tiedustelisin kannattako pakollinen liikennevakuutus?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941145
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483