Ei tässä muuta mutta en oikeen tiedä mikä on "Mestarien Liiga" mutta katon telkkarista paljonkin Mestareiden Liigaa.
Huomaa et joku nörtti näitä koodaa kun ei osaa ees kirjottaa tota oikein..
Eipä tässä muuta, pientä seksuaalista häirintää pilkulle muttamutta..
Naurettavaa
4
625
Vastaukset
- O-G
taa uus systeemi on ihan syvalta. On ihan turha jakaa keskustelu nain pieniin osiin varsinkin kun keskustelu on paa-asiassa "ljungberg on homo, crisu on ihq!!!11"-tasoa (ei millaan pahalla).
- jeejeejoojoo
Siis mun käsittääkseni kyseessä on Champions League kyllä? Eli tuskin siitä mitään virallista suomennosta on olemassakaan. Mutta ainahan voi kirjoittaa asian vierestä, jos ei asiasta tiedä...
- Guti
Öö, jos nyt ihan oikein oon ymmärtäny, Champions Leaguen voi suomentaa joko Mestarien liiga tai Mestareiden liiga. Ihan sama kun voi sanoa omenia tai omenoita.
- Juan Carlos
molempia voi käyttää... itse olen ainakin kuullut käytettävän kumpaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802207
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871580Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821454Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141294Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita441114Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2161092- 45997
- 98909
- 85845
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49815