Tekeeko Hanski Kinnunen vielä radiohommia?

90's ugeli

Ettanin ja Novan ukko, vieläkö hommissa?

11

1566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • tyhjä linkki

        Outo linkki. Onko joku noista Kinnunen vai ei?


    • kkl112

      Näkyyhän toi sinipaitainen aurinkolasit päässä oleva . Onhan noiden kaikkien
      toimittajien nimet näkyvillä.

    • TÄYSLINKKI

      Ikävä kyllä hämmentää yle/lahti
      Onneks ne pisti meneen sen vanhan pissiksen johannan ja tästä piratista ollaan päästy -80 luvulla se hämmensi stadin raadiossa ja lahden ainoo täyspäinen taavi niin senkin on pitäny ottaan joku pissis föliin ja on niin tosi gliffaa molemmilla pitää matkia näitä mainoskanavia,harvoin kun käyn stadissa niin nautin kuunnella tiina von mutta kun silläkin pitää olla joku hölmö hämmentämässa vaik kait noi kakarat diggaa tälläsestä hölöstä.

    • Anonyymi

      Ei.

    • Anonyymi

      RIP Hanski

    • Anonyymi

      Hän operoi tällä hetkellä "Taivas-taajuuksilla".

      • Anonyymi

        Sky Radio?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sky Radio?

        Tarkoitin "Taivas-taajuuksilla" sitä, että hän kuoli hiljattain. Nuija! :)

        Toisaalta ehkä vielä suurempi Nuijahan minä olen, kun luulin hänen olevan sama henkilö kuin Tapani Ripatti, kun molemmat toimittivat Ocsid-ohjelmaa. Mietin, että onko se Tapani Ripatti Hanski Kinnusen nimimerkki. :)

        Tämä Kinnunen ei ollut minulle tuttu nimi.


    • Anonyymi

      Tarkoitat varmaankin Heikki Kinnusta. Mistään Hanskista en ole ikinä edes kuullutkaan. Mies elossa ja voi hyvin.

      • Anonyymi

        Tämän palstan älyllinen taso on kerrassaan huikeaa. :D Heikki Kinnunen ei liity millään lailla radiotyöhön. No hämmennetään nyt vielä pakkaa sen verran, että joskus 70-luvulla oli Hanski-niminen tv-sarja.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      127
      3158
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2805
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2192
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2108
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1978
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1951
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1192
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      984
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      955
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      890
    Aihe