npc

tietääkö kukaan miten lisätään uusi npc baldurs gate 2:kkoseen? tiedosto on mutta en tiedä minne kansioon se pitää pistää
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos olet siis ladannut npc-modin jostain niin katsopa sitä sivua mistä latasit - siellä lienee yksityiskohtaiset ohjeet miten toimia. NPC:hen liittyy vähän useampi kuin 1 tiedosto yleensä - ja osa niistä menee eri paikkoihin..

Ilmeisesti sulla on ladattu paketti? -> Unzip pelihakemistoon (esim ...\Black Isle\BGII - SoA\)-> aja setup. Pitäis mennä suht helposti.

Äänestä
  • onnistuin ja kiitän avusta....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä kirjoitti:

tietääkö kukaan miten lisätään uusi npc baldurs gate 2:kkoseen? tiedosto on mutta en tiedä minne kansioon se pitää pistää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu