hei!
mitä mieltä ootte seuris nuorist? ja...ons jotain pahaa olla hurahtanut uskoon? siis Jeesukseen=)
ite oon uskos ja en häpee sit itte=)
mitä mieltä ootte seuris nuorist? ja...ons jotain pahaa olla hurahtanut uskoon? siis Jeesukseen=)
ite oon uskos ja en häpee sit itte=)
Vastaukset 4
Vanhimmat
seurisnuoret on tosi noloi!!! Menisitte muualle hehkuttamaa uskoonne!
Joo, ei siinä mitään pahaa oo, jos joku on uskos, kunhan ei ala tyrkyttämään aatteitaan/uskoaan ja selittämään miten se, että ei ole uskovainen on syntiä ja miten kaikki ovat luonnostaan syntisiä ja homous on syntiä ja se ja se on syntiä :) You know what I mean, right?
no ei homois mitää pahaa oo...kyl pappeinakin on homoi, mut homouden harrastaminen on syntii raamatun mukaa ei et on homo oo syntii=)
ja en mäkään tiiä onko raamattu aina oikees tai väärin...ja toiseks kaverini on lespo eikä se mua häiritse...must homot ja lesbot on OK =)
Jumala loi ihmisen. Jotkut ihmiset ovat homo-seksuaaleja, ja Jumala on luonut heidät. Mitä he sille voivat? Onko se muka syntiä, että Jumala loi heidät sellaisiksi? Että sattuu tykkäämään samasta sukupuolesta, ja sattuu homoilemaan? Pitäisikö sen sijaan leikkiä heteroa, mutta olla homo? Hyväksyn homoseksuaalit. Hekin ovat tavallisia ihmisiä. Niin, ja varmaan tekstistä osaatte päätellä, että olen uskovainen. Tosin en hillu kirkoissa, enkä missään uskovaisten tapahtumissa, hehkuta innoissani uskontoani tms. En todellakaan häpeä uskoani. Miksi minua edes kiinnostaisi, mitä joku ajattelee. Pidän sen omana asiana, en tyrkytä sitä kenellekään, mutta älkää muutkaan tyrkyttäkö omaa uskoanne, mihin lie uskottekin.