ratsastustallit äänekoskella

tallityttö

Kertokaapa hyviä talleja hirvaskankaan lähellä. Talli jossa lapseni käy lopettaa toimintansa ja nyt mietinnässä että mihin seuraavaksi :)

7

2632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olikohan hepoharju?

      Vähissä alkaa olemaan Äänekoskella ratsastustallit mutta Laukaan suuntaan kun mennään niin Vatian kylässä on yksi ratsastustalli jonne moni hevosen omistaja äänekoskelta hevosensa vienyt kun tallit lopettaneet.

    • paatela

      Paatelassa on ratsastustalli :)

    • Moi00000

      Hhmm.. No ainakin Paatelessa on mutta sit laukaastakin löytyy niitä talleja. Katelkaas yhdessä! :D

    • Anonyymi

      Huono tilanne näyttää olevan...,itse etsiskelen pääasiassa aloittelijalle sopivaa muttahinnat on liian korkeat!!!

      • Anonyymi

        Paatelassa on sugt halpaa


      • Anonyymi

        Onko missään Kokkeli nokkien talli


    • Anonyymi

      islantalli Saarijärvellä voisi olla hyvä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      368
      13168
    2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      50
      4204
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4043
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      29
      3997
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      62
      3849
    6. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3314
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3198
    8. 104
      3138
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      144
      3135
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2805
    Aihe