Jos ihminen ei tuo missään vaiheessa mitään negatiivista on teeskentelyä. Lappalainen juuri tälläinen. Pahin PELURI.
totuus on tämä987
nynny87654
26275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ei voittoa nynnyille!
Kyllä,kyllä ANNA on suurin peluri, hänen mielestään kaikki on niiiiiiiiiiiiiiin Ihanaa. Ihanaa, kun on saanut olla täällä, ihanaa tää viikkotehtävä ja kaikki muukin,
EI MISSÄÄN TAPAUKSESSA VOITTOA ANNALLE, varsinainen nynny ja hysteerikkö..
Lappalainen selvästi masentunut siksi hiljaa kuin mykkä.Ei voittoa. Nyt kaikki haluaa hänestä voittajan kun huomannut et jos minäkin voisin olla kuin lapinmies.puhumatta kenestäkään pahaa. Olla vain. Ei ole realistinen elämän asenne.PS: Kun tuo Tuijkaan viime peleissä lämmennyt...
Jos oltaisiin jouduttu katselemaan Andren kaltaisia ihmisiä kokokauden niin tylsyys iskenyt.
Andte ei ole porukkapeluri! Hakeutuu aina pieneen ryhmään, korkeintaan kaksi kaveria käy. On sellainen jurrikka joka ei osaa keskustella isossa porukassa. Varoo kertomasta omia mielipiteitään ja näkemyksiään!
Ei siis voittaja- ainesta! Ei aiheuta draamoja eikä tunteita puoleen tai toiseen, kun ei saa sanaa suustaan kuin kännissä. Osaa kuitenkin näyttää tunteensa ihmiselle josta ei pidä!
Voittajaehdokas on reilu ja rehellinen, vilpitön toisia kunnioittava asukas! Hän on ulospäinsuuntautunut ja tulee kaikkien kanssa toimeen valitsematta puoliaan tai suosikkiaan. Uskaltaa sanoa mielipiteensä tilanteessa kuin tilanteessa!
Täällä taitaa kirjoittajat olla enemmän masentuneita, kun tarvii haukkua talon parasta asukasta. Tai sei taitaa olla vaan hänen suosionsa kateellisuutta, että oma suosikki voittais.
Ihan sama, mitä täällä Andtesta kirjoitetaan, tämmöstä roskakanavaa lukee vain
0.000001 %.
Meitä istui eilen illanistujaisissa 6 henkeä! Kaikki keski- ikäisiä tai vähän yli...
Yleinen mielipide oli, että mitä mykkä lappalainen on niin paljon enemmän ansainnut voittoa kuin toiset?
Enemmistön mielipide huomiseen häätöön oli Tuulikki, Anna ja Andte!
Kukaan ei ymmärtänyt Tuulikin motiivia haluta asukkaaksi noilla omilla meriiteillään.
Anna sai yleisen tuomion kikatuksestaan ja kirkumisestaan sekä epävarmuudestaan.
Andte ei meidän mielestämme ole tehnyt mitään siis ei tehnyt mitään, että ansaitsisi voittonsa. Jos murjottaa bileiden välit jossain aiheuttamatta keskustelua niin ei ole minkään palkinnon arvoinen!
Eks se tylsyys ole jo muutenkin iskeny, kun viikkotehtävät ei kiinnosta yleisöä. Joka tuutista on tullut, että tylsin kausi, miten se nyt sitten Anden syy olis.
Kertokaa, kuka on kiinnostava. Nämä taitavat olla tämän Jonathanin kavereita, vai mitä.?
Jonathan on kiinostava, kun hänta "ei ole koskaan täällä haukuttu", vai olenko lukihäiriöinen.
Ettekö tiedä tai seuraa ohjelmaa. Sinnehän on nimenomaan haettu mahdollisimman erilaisia ihmisiä. Ei kai kaikki sitten vois olla Andten kaltaisia. En ole tiennytkään, että taloon haettiin kaikki hänen kaltaisiaan. Siellä kaikki on eri luonteisia, eri kokoisia, eri ikäisiä, eri näköisiä, tavallisia työttömiä peruskoulun käyneitä juntteja muutamaa poikkeusta lukuunottamatta. Eikö tommoseen yhteisöön tarvita myös fiksuja ihmisiä.
Ja kukahan se fiksu olis?
Jahas, että tarvitaan tuollaiseen yhteisöön fiksuja...
Seuraa kysymys: miksei siellä sitten niitä ole???
vastaus: fiksut ei lähde tuollaisiin mukaan.
Ei antte ole masentunut....se on vain lappilaisen elämän ja luonnon antamaa sisäistärauhaa,sitähän ne etelästäkin tulevat Lapista hakemaan......lukekaa Anten elämästä enemmän , tietoa kyllä löytyy se perhe on tunnettu jopa Norjan kuningasperheen keskuudessa.
Jus joo. Jotai tälläistä ajattelinkin suosion mittapuuksi. Et ihan Norjan kuniinkaaliset. Pitääköhän nyt muuttaa suhtautuminen Andreaan. Ihan kuninkaaliset. Ps. Omaisien ei pitäis tänne kirjoittaa.
Ei sekään pelkästään oikeuta BB: n voittoon! Voitto pitäisi ansaita muulla kuin tuppisuuna!
Ja miksi voitto pitäisi aina mennä lappalaisille! Viime vuonna Teija jo sen teille pohjoisen ylierikoisille ihmisille...
Teija ei ainakaan tuonut kunniaa...
Nyt poronlihat menee Norjan kuniinkaalisille.
Ei kai BB:hen huutamaan ole mentykään. Mielestäni sinne on menty tekemään tehtäviä ja erilaisia juttuja. Kuka on ne valittamatta tehnyt on paras. Ehkä niitä olis tarvinnut olla vähän enempi ja monipuolisempia, ettei jäis niin paljon räyhäämiselle aikaa.
Sanokaa, mitä tykkäätte, Andte sen kuitenkin voittaa.
Taidatte olla kateellisia, kun täällä häntä käytte haukkumassa.
ANDTE O EHDOTTOMASTI TON POKUKAN PARAS
Kertokaa, kukas muu?????
Kiljuhanhi Jenna, juoruakka Tuija, hysteeri Anna,
pornoARMI, puolisomali Leyla, nuuskarasian heittäjä Joonas,
uudet Jussi K ja Pertti eivät kuitenkaan ansaitse voittoa,
Jäljelle jää Tuulikki ja Jonathan, hekö mukamas.
Kylläpä se jennakin nyt on vauhkona,potkii ja heiluu kun tuulikki meni makkariin. Äsken huusi kymmenen kertaa ettei aio liikkua sohvalta mihinkään,kun istuivat siinä.Tuulikilla oli kyyneleet silmissä mutta haukkuminen ja syyllistäminen vain jatkui.Rumaa käyttäytymistä.
Kaikki siellä talossa pelaa, omaan pussiin tietenkin. Siitä nyt on turha syyttää yksin Andtea!
Seuratkaahan, ni Jenna on usein sohvalla ja muualla, missä kamerat on mahdollisimman lähellä. Haluaa aina lukea postin ja olla valokeilassa, keinolla millä hyvänsä! Oikein verenpaine nousee ton tollon kakaran kanssa - mutta katson kuitenkin, eli hupero se oon miekii!!!? :))
No kamerat kulkee missä kulkee...
meitä on täällä 8 ihmistä hyvin hankkivia ammatti ihmisiä ja luetaan täällä noita kirjoituksia kuinka sattuikaan osumaan silmiimme tuo kutosten avautuminen Antesta Sattuiko porukka olemaan tuon iinhotun Jonathanin loput homoporukasta kun osa on rahapulan vuoksi jo lähtenyt lipettiin.Kuka muuten ihailee tuollaista ainiin paitsi se korumyyjä,sehän onkin bisnestä se ihailu
Tämä on jatkuvaa nenäpäivä.
Andten sisko oli laulamassa Norjan kuninkaallisille.
Mutta jos ihminen ei tuo koskaan positiivista, on sairas.Jonathan juuri tälläinen.