TUULIKKI SABOTOI VKOTEHTÄVÄN!

SILLI-HAi

Tuulikki tietoisesti sabotoi viikkoyehtävää. Onko kyseessä piilotehtävä? Vai puhtaasti "sattumia". Kivet lisääntyy. Niitä ei saa laskea edes wc-käynnin yhteydessä käsistä. Siis Jenna, Armi ja Tuulikki.

Nämä kolme kun käyvät wc:ssä niin he eivät voi edes käsiään pestä pöräyttelyn jälkeen. Puhumattakaan esimerkiksi suihkussa käynnistä. Ei onnistu ja ole sallittua.

Jos tehtävä jatkuu sunnuntain suoraan lähdtykseen asti, niin neidot kyllä sievästi sanottuna tuoksahtavat lähetyksessä.

Onhan niitä ennenkin kalahallille tuoksuvia kilpailijoita poistettu talosta. Tällä kaudella Nimo. Aikaisemmin mm. Amanda Harkimo pikkareissa ja rinuleissa poistuessaan Taivas ja Helvetti-tehtävän hiilikellarista.

5

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jennalleki tekemistä

      Tuulikki on hauska, saa taloon sitä kaivattua elämää.

    • Senioritkin kunniaan

      Tää BB:hän on kuin meidän yhteiskunta pienoiskoossa.Näin meitä seniorikansalaisia varmaan kohdellaan yleisemminkin ja nuorison käytös vanhempia ihmisiä kohtaan näkyy tässä ohjelmassa aivan kuten yleisemminkin. Sääli on tulevia vanhenevia sukupolvia,itse olen jo onneksi siinä vaiheessa poistunut "AREENALTA"

    • Mummo Kemistä

      Nuorisossa (lue Jennoissa) on tulevaisuutemme.

    • Töihin, vetelys!!

      Jenna ja Dani sai valvottaa toisia viikkoja, naipotellen ja haisten! Kukaan ei puuttunut asiaan!!? Tuotanto olisi jo silloin saanut heittää tuon vikisevän diivan pihalle!

    • mina2

      se että tuulikki sais tehdä mitä halua ois vaan muita kohtaan väärin ja vapaa ehtoisesti on taloon mennyt ja voi poistua ihan millon vaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1468
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1419
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      863
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      755
    Aihe