Maksaako Nokia kunnollista palkkaa suhteessa työmäärään?
Luulisin että Nokialla saa painaa töitä niskalimassa.
Luulisin että Nokialla saa painaa töitä niskalimassa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nokia maksaa tosi nuukasti palkkaa
jos on rivi insinööri saa
tehdä pitkää paivää palkka
on pieni tuntia kohti.
rivi-insinöörillä
2840e/kk. 5 vuotta takana ja tekusta valmistunut. HW hommia.
Noh, sanotaanko Nokialla tuo palkka on aika hyvä.
Vaimoni: 4500 e/kk edut. DI, manageri, ei alaisia. Ikää 30 v, nainen, lapsia kaksi, tehty uran aikana, ei ylitöitä. Eli kyllä tuossa firmassa osaamisesta ja hoksottimista maksetaan. Että katsellaan vaan sinne peiliin ;) (Niin minäkin teen ja saan samalla koulutuksella 500 e vähemmän...)
Eipä Nokialla oikein hyvin makseta perusjampoille eikä edes vähän paremmillekaan, mutta vaatimukset on aika tiukat, hommaa joutuu painaan aivan liian paljon palkkaan nähden.
Ite olin Noksulla ~3 vuotta, kunnes sain tarpeeksi ja siirryin pienempään firmaan. Olo kuin uudesti syntyneellä. Ite saa enemmän vaikuttaa, palkka parempi, ei byrokratiaa yms.
Noh, se on kun pitkään on yhden firman palveluksessa niin alkaa vaan ryytyyn.... silloin pitäs uskaltaa lähteä pois vaan, jos hommia muuallakin tarjolla.
>Maksaako Nokia kunnollista palkkaa suhteessa työmäärään?
Ei. Työ on myös usein niin kapeaa vaihetyötä, että se ei edistä uraa.