Ollaan lähdössä Agadiriin torstaina. Olisko kellään jakaa kokemuksia tai vinkkejä kyseisestä paikasta!
Marokko, Agadir
Nina
4710
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
oltiin pari vuotta sitten viikko, joka on ehkä liian lyhyt aika. käytiin päivän reissulla marrakeshissä,joka kruunas koko matkan. jos vaan mahdollista niin kannatta järkätä yön yli keikka. siellä näkee paikallista torielämää, upeeta. atlannin aallot on isoja ja petollisia, olkaa varovaisia. kauppiaat on sitkeitä, kannatta tingata hinnasta ainaskin puolet pois, enemmänkin. myyvät tauhkaa ja krääsää.
Mielenkiintoinen paikka ja paljonnähtävää. Toivottavasti sinulla on miesseuraa - se nimittäin helpottaa olemistasi siellä. Kokemusta on nimittäin sekä että matkasta Marokkoon.
Jos menette paikallisbussilla MarakeshiIn ja jäätte yösi - muistakaa ottaa passit mukaan.
On melkein mahdotonta päästä nk. oppaista irti, mutta ne kyllä voivat näyttää mielenkiintoisia paikkoja sokkeloisilla kujilla. Sitten niistä pääsee eroon ja saa olla rauhassa.
HYVÄÄ MATKAA JA OLKAA KUITENKIN VAROVAISIA.
ei kande mennä paikallisdösällä, matka kestää muutenkin kauan ja sitä paitsi kun menee matkatoimiston järkkäämälle retkellä saa erinomaisen asiantuntevaa tietoa maasta ja kulttuurista jne...... ainaskin tjareborgin matkalla oli näin. terkkuja heikille !!! cos cos
on karmeeta mössöö..... suojakertoimet kuntoon
oletko lähdössä to 31.1.02 ???