Noniin tulihan se odotettu päivä ja hetki ku päästiin lähteen reissuun.Kerala mielessäin hauskoja reissuja kaikille.
Vastaukset 6
- liian herkkä
En ole koskaan käynyt Intiassa. Varmaan tulisi ikävä olo kun lapsikerjäläislaumat juoksisivat koko ajan perässä. Tietysti tämä on asennekysymys. Pitää olla sen verran paatunut, että sillä ei ole mitään väliä. Jokainen tavallaan. Hyvää matkaa!
- Kaikkihotellit
Ei tule ikävä olo kun niitä lapsikerjäläislaumoja ei juokse koko ajan perässä! Kannattais käydä katsomassa miten asia on...
- Intiassa usein
Ei Intiassa kerjäläist perässä juokse. Tiety kerjäläisiä näkee Intiassa ja lapsia tulee kaupittelemaan kukkia taikka pesemään moottoripyöränlamppua ja peiliä likaisella rätillä. Jos menet asumaan hieman paremalle alueelle, niin et näe kerjäläisiä lainkaan.
- Omat matkat Intiaan
Kannattaisi käydä joskus Intiassa, mutta varoitan, sillä siihen jää helposti koukkuun. Kerjäläisiä Intiassa toki näkee, kuten näkee monessa muussakin maassa, mutta se ei ole mikään ongelma.
Intiassa voi liikkua ihan hyvin, ainakin oman kokemukseni perusteella ja ainakaan tähän asti ei ole ollut mitään ongelmaa. Ihmisillä on omat juttunsa ja askareensa. Tietysti valkoihoinen turisti kiinnostaa monessa paikassa, varsinkin lapsia, jos turisteja liikkuu vähän heidän maisemissaan, mutta muuten saa olla rauhassa.
Suurissa kaupungeissa on slummialueita, niissäkin voi liikkua, tietysti tervettä järkeä pitää olla mukana, kuten niin monessa muussakin maassa matkustaessa.
Tuossa kuvakin, kun tuli pysähdyttyä juoman ja kaivoin satulalaukusta juomapulloa, kukaan ei tullut kerjäämään. http://aijaa.com/9JthuN
Sen sijaan eräässä paikallisessa eläinpuistossa sattui olemaan koululaisia luokkaretkellä samaan aikaan, kun olimme perheemme kanssa siellä, niin lapset halusivat innokkaasti kuvattavaksi, mutta hekään eivät missään nimessä kerjänneet ja käyttäyivät opettajansa johdolla hyvin. http://aijaa.com/Yj541s
- tammikuussa
Mistä ihmeestä nimim. "liian herkkä" on keksinyt lapsikerjäläislaumat jotka juoksevat perässä? Enpä ole sellaisia vielä nähnyt. Jos et ole koskaan käynyt Intiassa niin en ymmärrä kirjoitustasi.
- ???
samaa ihmettelen . tarvii varmaan mennä silmälääkäriin, kun en ole myös nähnyt niitä lapsilaumoja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3951572- 661016
- 861014
- 1361001
- 92940
- 94711
- 45691
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku127682Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634