Nykyisin vartioita näkee melkein joka paikassa. On kaupoissa, sairaalassa, junissa, satamissa jne. Ennen ei tarvittu vartijoita ja pärjättiin ilman vartijoita. Mitä vartioitavaa täällä oikein on? Vartijat ovat turhan päiväisiä käyskentelijöitä. En ole koskaan syyllistynyt rikoksiin ja en ole väkivaltainen, joten en tarvitse vartijoita. Vartijat ovat siis turhia. Kaupoissakin varmaan vartiointikulut lisätään tuotteiden hintoihin ja taas maksan turhasta. Eihän vartijoilta saa edes koskaan apuakaan.
Vastaukset 2
- kataonna
Samaa mieltä Päivi Räsänen on poliisesita. Turhaa porukkaa, jotka joutavat kortistoon.
- ROKAN ANTTI
KERRAN NÄIN KU 2 ISOA KALJUPÄÄTÄ KULJETTI NOIN 60 VUOTIASTA ALKOHOLISTIMUMMOA KÄSIRAUDOISSA VARSINAISIA ARJEN SANKAREITA . AMMUTTAISIN TUOLLAISET PELLET HETI.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2951205Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3061123Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 87904
- 106899
- 101869
- 109725
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh12559