Koneestani hävisivät äänet. Siivotessa takaa irtosi vihreä audiopistoke. Huomasin sen myöhemmin, kun video ei käynnistynyt ja laitoin pistokkeen takaisin koneen ollessa auki. En tiedä, hajosiko jotain, mutta en saa ääntä kuulumaan. Ilmeisesti sitä ei olisi saanut työntää takaisin, kun kone on auki.
Äänilaitteiden hallintaikkunassa lukee näin:
Toistaminen–välilehti:
Digital Display Audio, AMD High Definition Audio Device, Ei yhteyttä
Realtek HD Audio 2nd output, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Tallennus–välilehti:
Mikrofoni, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Linjatulo, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Realtek Audiohallintaikkunasta en ymmärrä mitään.Siellä on mm. seuraavanlaisia ikkunoita:
Tilakorjaus,
DTS-yhteys,
DTS Ultra PC II
Oletusformaatti
Kyllä äänenhallinta oli ennen paljon helpompaa. Alunperinkään en osannut säätää ääntä tähän koneeseen, toisin kuin aiempiin.
Pystyisikö joku neuvomaan, mistä äänen saisi kuulumaan?
Ääni hävisi
No voice
1
183
Vastaukset
- No voice
Homma korjautui itsestään. Ehdin jo suorittaa järjestelmän palautuksen. Kun se ei auttanut, peruin sen. Sitten ääni palautui. Mikä lie ollut vikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73853
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104708- 35577
- 40575
- 29572
- 46570
- 33559
- 50540
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34537- 35464