Koneestani hävisivät äänet. Siivotessa takaa irtosi vihreä audiopistoke. Huomasin sen myöhemmin, kun video ei käynnistynyt ja laitoin pistokkeen takaisin koneen ollessa auki. En tiedä, hajosiko jotain, mutta en saa ääntä kuulumaan. Ilmeisesti sitä ei olisi saanut työntää takaisin, kun kone on auki.
Äänilaitteiden hallintaikkunassa lukee näin:
Toistaminen–välilehti:
Digital Display Audio, AMD High Definition Audio Device, Ei yhteyttä
Realtek HD Audio 2nd output, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Tallennus–välilehti:
Mikrofoni, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Linjatulo, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Realtek Audiohallintaikkunasta en ymmärrä mitään.Siellä on mm. seuraavanlaisia ikkunoita:
Tilakorjaus,
DTS-yhteys,
DTS Ultra PC II
Oletusformaatti
Kyllä äänenhallinta oli ennen paljon helpompaa. Alunperinkään en osannut säätää ääntä tähän koneeseen, toisin kuin aiempiin.
Pystyisikö joku neuvomaan, mistä äänen saisi kuulumaan?
Ääni hävisi
No voice
1
230
Vastaukset
- No voice
Homma korjautui itsestään. Ehdin jo suorittaa järjestelmän palautuksen. Kun se ei auttanut, peruin sen. Sitten ääni palautui. Mikä lie ollut vikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708