Koneestani hävisivät äänet. Siivotessa takaa irtosi vihreä audiopistoke. Huomasin sen myöhemmin, kun video ei käynnistynyt ja laitoin pistokkeen takaisin koneen ollessa auki. En tiedä, hajosiko jotain, mutta en saa ääntä kuulumaan. Ilmeisesti sitä ei olisi saanut työntää takaisin, kun kone on auki.
Äänilaitteiden hallintaikkunassa lukee näin:
Toistaminen–välilehti:
Digital Display Audio, AMD High Definition Audio Device, Ei yhteyttä
Realtek HD Audio 2nd output, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Tallennus–välilehti:
Mikrofoni, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Linjatulo, Realtek High Definition Audio, Ei yhteyttä
Realtek Audiohallintaikkunasta en ymmärrä mitään.Siellä on mm. seuraavanlaisia ikkunoita:
Tilakorjaus,
DTS-yhteys,
DTS Ultra PC II
Oletusformaatti
Kyllä äänenhallinta oli ennen paljon helpompaa. Alunperinkään en osannut säätää ääntä tähän koneeseen, toisin kuin aiempiin.
Pystyisikö joku neuvomaan, mistä äänen saisi kuulumaan?
Ääni hävisi
No voice
1
224
Vastaukset
- No voice
Homma korjautui itsestään. Ehdin jo suorittaa järjestelmän palautuksen. Kun se ei auttanut, peruin sen. Sitten ääni palautui. Mikä lie ollut vikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat337559Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."333539Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks263106Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k202770Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S3331795- 951205
Tikkunenällä on kovat luulot itsestään
Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani131063- 881022
- 941013
Hei sinä (m)
Meidän välinen tunnepyörremysky alkoi viime syksynä eikä ainakaan mun taholta ota laantuakseen. Tulet mun mieleen päivit31001