Kaasu vai Sähkö?

Kumpi on parempi hyvä sähköase vai GBBR?
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sähkö

Äänestä
  • Sähkö, taitaa ne paineilma laitoksetkin vaatia aikas paljon huoltoa

    Äänestä

Päinvastoin, paineilma (P*, DG jne) ovat melko huoltovapaita, mutta GBB:t vaatii aika paljon hinkkaamista.

GBB ei ola sama kuin HPA

Äänestä
  • True, paineilma on paras imo, sitten sähkö, sitten gbb. Ei sillä että gbb ois huono, kaikki on hyviä mutta järjestys nyt menee noin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


softimies14 kirjoitti:

Kumpi on parempi hyvä sähköase vai GBBR?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu