Poika tyttö(kö?)

KumpareJonne

Tykkään poikien vaatteista, rakastan kollareita, huppareita ja isoja t-paitoja yli kaiken. Oon leikannu hiukset aika lyhyiks ne on suunnilleen olkapäille ja vielä lyhyemmät haluisin. Mulla on korvareijät, mutta käytän niissä vaan jtn. "Läpinäkyviä"timantteja, koska muuta koristeellisempaa en tykkää käyttää. Käytän sormuksia joskus, mutta muuten en sitten koruista välitäkkään. Paitsi haluaisin huulikorun ja venytykset korviini( en saaD: ). Vihaan sellasta massateini tyyliä ja tykkään erottua joukosta, vaikka se on vaikeaa ja tiedän että musta puhutaan paskaa sen takia. Kouluun laitan usein farkut, (nyt olen alkanut käyttää myös lökäreitä) ja jonkun ison t-paidan veljeni kaapista, koska omia poikien vaatteita ei vielä ole. Laitan kouluun kulmakynää ja ripsarin käytön olen lopettanut melkein kokonaan koska ei meikkaamisessa ole mitään järkeä. Koulussa kuljen yleensä kahden nais puolisen ystäväni kanssa. Haluaisin kuulla mielipiteitä siitä, että olenko poika tyttö, koska en itse ole siitä varma minkälainen ihminen luokitellaan poikatytöksi? Kiitos!

5

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jestasasd

      Et ole mikään massoista massoin, mutta kohdataan totuus.
      Yrität vain kerätä huomiota olemalla "uniikki lumihiutale" ja poikatyttö.

    • kissafani123

      olen samaa mieltä kanssasi

    • jestasasd

      Ja ihan vaan btw, toi että sanot yrittäväs erottua joukosta on aika jännää sinänsä, jos vihaat massatyyliä. Nykyajan massaa on just tollanen ernuilu ja poikatyttöily.

      "meikkaamisessa ei ole mitään järkeä"
      "Mulla on korvareijät, mutta käytän
      niissä vaan jtn. "Läpinäkyviä"timantteja"
      "koska omia poikien vaatteita
      ei vielä ole"

      Ja "millainen ihminen luokitellaan poikatytöksi"
      No onhan ihmisiä luokiteltu jo kauan ja habalaba,
      mutta silti vähän rajaa. Miks nykyään
      kaikki leimataan massateineiksi, pissiksiksi, tai joksikin muiksi?

      • Liimabuikko

        Puhut täysin asiaa.


    • Mä tykkään poika tytöistä

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1632
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1012
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      904
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      333
      809
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    Aihe