Tässä on nyt jotain mätää...

BB (y)

Seitsemän vähiten ääniä saaneen asukkaan prosentit olivat yhteensä yli 60%. Joten neljä muuta asukasta sai 40% prosenttia äänistä. Se ei nyt oikein täsmää.......

10

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      pe­­rseestä koko ohjelma!

    • ei oo tosi

      Joo, huomasin saman asian pisti silmään. On kyllä aikamoista kusetusta koko paska...

    • tosi on vaa

      Mitä ihmeellistä siinä on? 6 on vähemmän kuin 7! Joku on tainnut nukkua laskemistunneilla ;D

      • ...

        Et nyt näköjään ymmärtänyt... Jos jaat 40% neljälle se tekee 10% per henkilö mikä ei voi olla mahdollista sillä muut 7 sai jotkut yli 10% äänistä.


    • kusetusta taas

      taas oli tuotanto sormeilemassa tuloksia.jenna muka talon toiseksi suosituin asukas.eiköhän täs ole ajatuksena rahastaa äänestäjiä pitämällä jenna vielä talossa,koska tuotanto tietää,että kukaan ei halua jennaa voittajaksi niin ihmiset äänestää muita kilpailijoita urakalla.v.....aa toi tuotannon touhu!!!

      • EIEIEIEIEI

        Ai tuotanto ei häädä Jennaa vaikka se sais katsojilta kuinka paljon häätöääniä tahansa, siksi että sitä yrittettäisi häätää jatkossakin ja näin saadaan enemmän tuloa äänestysmaksuista?

        Toihan on ihan selvää huijausta. Turha sille Jennalle tai jonathanille on ääniä sit antaa ollenkaan jos ei ne kumminkaan tipu. Muut kyllä ovat tippuneet, mikä noissa kahdessa sitten on niin erikoista, että heihin ei äänestykset vaikuta?


      • ääneetä suosikkia
        EIEIEIEIEI kirjoitti:

        Ai tuotanto ei häädä Jennaa vaikka se sais katsojilta kuinka paljon häätöääniä tahansa, siksi että sitä yrittettäisi häätää jatkossakin ja näin saadaan enemmän tuloa äänestysmaksuista?

        Toihan on ihan selvää huijausta. Turha sille Jennalle tai jonathanille on ääniä sit antaa ollenkaan jos ei ne kumminkaan tipu. Muut kyllä ovat tippuneet, mikä noissa kahdessa sitten on niin erikoista, että heihin ei äänestykset vaikuta?

        Jenna tai kukaan muukaan ei saa häätöääniä. Tänä vuonna on äänestetty pelkästään suosikkia. Siksi kai Jonathankin pysyy talossa.

        Äänestääkö joku muka edelleen inhokkia?


    • ratsja

      poliisit paikalle meitä kusetetaan

    • voi hyvä isä

      Eihän häätöääniä ole olemassakaan. Sitähän pitäisi äänestää kenen haluaa jäävän taloon. Ei varmaan tipu jos äänestää henkilöä jonka haluaisi tippuvan, sehän saa van enemmän ääniä, jos niillä on mitään merkitystä, tuotanto päättää kuitenkin voittajan. HEI HALOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • äänetönjapennitön

      ÄLKÄÄ ÄÄNESTÄKÖ...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      194
      14201
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      157
      11592
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      174
      6474
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      39
      5900
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      62
      4811
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      8
      4605
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      18
      3884
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3569
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      79
      3539
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3151
    Aihe