Osaisikohan joku neuvoa miten löydän australiasta ystävän, johon tutustuin v.1990 Suomessa?! Nimi ja syntymäaika ovat tiedossa.
Tuhannet halit ja kiitokset vastaajille!
Tuhannet halit ja kiitokset vastaajille!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moi!
Mulla on myös samoihin aikoihin tapaamani aussityttö hakusessa.. kerrotko vaikka etunimen, jos sattuis oleen sama, niin etsitään yhdessä!
Sorry, on kyseessä miespuolinen hlö;)
Höh, ei sitten helpottunut mun homma.. Onnea vaan etsintöihin, sulla on ainakin se helpotus, että nimi on varmaan sama kuin silloin. Mun tapauksessa sukunimi on saattanut vaihtua jo kertaan jos toiseenkin :)
Kokeile täältä jos on nimi tiedossa.
Tämä on puhelin luettelo kuten suomessa fonecta finder.
http://www.whitepages.com.au
Täällä näkyy vain listatut numerot (kuten soneralla ei näy salat numerot)
Uskon että pitää katsoa osavaltio kerrallaan.
Jos nimi on vaihtunut niin voisi etsiä hän vanhemmat, jos on erikoisempi nimi australiassa (Kuten Virtanen) niin on huomattavasti helpompi kuin joku Smith. Voisi etsiä hänen vanhemmat (niiden nimet epätodennäköisemmin muuttuu) ja jättä niille sähkäposti osoitteen jos eivät anna uudet tiedot.
Onnea etsintöihin
Osi Boi.