Olen keksinyt, uuden mullistavan tiedon siirto ja pakkaus "ohjelman" ? !
koska olen jo valmiiksi foliohattu syvällä päässä, omatekoisen Faradayn häkin sisällä, en toki paljasta mitä ja miten.
Nyt oletus, jos olen oikeassa, ja miksen olisi, niin olisiko tämä todella merkkittävä uusi nokia, ilman ollilaa, joka pilaa kaikki, niin suomen uusi nokia ja sampo ?
eli olen tehnyt muutamia testäjä, erittäin heikolla ohjelmoinilla, enkä edes kehtaa paljastaa, millä kielellä. joten en voi perusteellisesti tehdä testejä.
eräs merkittävä tekijä on teoriassani mukana,
kaikkien maiden sia. ja kgb ja mossadit, olisivat kauhuissaan sillä tämä voisi mahdollistaa täydellisen salaus mahdollisuuden !
ja sitten miten voisin testailla, olisi hyvä saa monen prosessorin, yksittäiset prosessorit yhteistyöhön. eli tarkoitan säikeitä eli oletus että jokainen yksittäinen säie olisi yhden prossun alla ja komennossa.
nyt voin tehdä kokeita vain yhdellä prossulla eli hyvin heikkoa on testaaminen.
Nyt kuitenkin on huoli että tämä keksintö varastetaan ja sitten iso raha tekee siitä maailman laajuisen patentin ja me, uljas suomi, ei saisi itse pitää tätä hyvää.
eli, jos olen oikeassa, miten tulisi toimia ?
Jos olen yhteydessä stuppiin se on heti myyty ilmaiseksi jenkeille, jos pekkarinen, niin annetaan ilmaikseksi ruotsiin !
joten olen huolissani.
no jos on oikeita insinöörejä joilla on siirto ja pakkaus, ideat hallussa, kertoa oman mielipiteen, ja oletuksena että olen sen keksinyt eikä sitä että se on mahdotonta.
Kiitos, arvoikkaimmasta mitä omistat, ajastasi.
kylähullu pellepeloton :)
ja oletus että tämä olisi toimiva ja mahdollisuus laittaa tehtaan hinnalle, niin, suuri toiveeni olisi että saisin siitä palkan :)
61 175 000 :)
ja idea on vaihtanut omistajaa :)
eli valtiovalta ja tahot joita kiinnostaa suomen hyvin vointi, rahat tilille ja saatte tiedot :)
Jopa miljoona kertaa nopeampi tiedon siirto ja pakkaus "ohjelma"
Hannu Hanhi
0
114
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p666915Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3575998Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543334Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293049Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901582Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171318Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181046- 601013
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1950Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1917